WhatsApp Aero Nedir?

0
119

WhatsApp Aero Nedir? sorusu özellikle son zamanlarda gündemlerden düşmeyen bir soru olmuştur. WhatsApp Aero, WhatsApp alt yapısını kullanarak çalışma gösteren fakat WhatsApp’a göre resmi olmayan WhatsApp Aero nedir? WhatsApp Aero Güvenilir mi? 

Günümüzde Instagram, Facebook, Twitter, WhatsApp gibi bazı popüler mobil uygulamalar alt yapısı üzerinden çalışma gösteren fakat resmi olmayan bazı uygulamalar vardır. Bu uygulamalardan biri de WhatsApp Aero olarak akıllara kazındı. WhatsApp Aero uygulaması WhatsApp’ın bir modu olarak karşımıza çıkmakta. Fakat kullanıcılara normal uygulamada olmayan pek çok özellik sunmasıyla karşımıza çıkıyor. WhatsApp Aero uygulamasının kurucusu Türk olması bizi gururlandırsa da App Store ve Google Play Store gibi mobil uygulama mağazalarında yer almaması güvenilirliğini sorgulamamıza neden oluyor. Peki, WhatsApp Aero Nedir? WhatsApp Aero Güvenilir Mi? 

WhatsApp Aero Nedir?

whatsapp aero 1

Hazar Bozkurt tarafından geliştirilen WhatsApp Aero, 2019 yılında yayına alındı. App Store ve Google Play Store gibi uygulama mağazalarında yer almayan WhatsApp Aero’yu farklı internet sitelerinden APK olarak indirebilirsiniz. Aslında WhatsApp modu olarak tanıtılan üçüncü taraf mobil uygulaması olan WhatsApp Aero’yu tıplı WhatsApp gibi kullanabiliyorsunuz fakat sizlere sunulan özellikler normal WhatsApp’a göre daha fazla olmaktadır. Android telefonlarda kullanılan WhatsApp Aero, güvenlik konusunda endişelenmenize neden oluyor.

WhatsApp Aero Güvenilir Mi?

WhatsApp Aero Güvenilir Mi? sorusu özellikle uygulamayı indirecek kişiler tarafından araştırılmaktadır. Bildiğiniz gibi resmi mobil uygulama mağazaları tarafından sunulmamış hiç bir mobil uygulama için kimse güvenilirdir diyemez. Çünkü App Store ve Google Play Store üzerinden indireceğiniz mobil uygulamalar uzun inceleme süreçlerinden geçmekte ve kötü yazılımlar olmadığından emin olunmaktadır. WhatsApp Aero dahil hiç bir APK uygulaması herhangi bir incelemeden geçirilmemektedir. Açık kaynak kodlu olan uygulamalar işi bilenler tarafından araştırılsa da kesin bir güvenlik garantisi verilememektedir. Üstüne üstlük WhatsApp Aero direkt olarak WhatsApp alt yapısıyla çalıştığından dolayı elde ettiği veriler satışa müsait.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Apple Yeni Ödeme Yöntemlerini Kabul Etmeye Başladı!

WhatsApp Aero Hangi Özellikleri Sunuyor?

WhatsApp Aero4

WhatsApp Aero tarafından sunulan özellikleri incelediğimizde normal WhatsApp harici pek çok yeni özellik olduğunu görüyoruz. WhatsApp Aero özellikleri arasında:

  • Silinen mesajları görme,
  • Farklı font seçeneklerini kullanma,
  • Silinmiş WhatsApp hikayelerini görme,
  • Gizli bile olsa karşı tarafın çevrimiçi olduğunu görme,
  • Durum yazısının değiştirilme tarihini görme,
  • Mavi tiki kaldırabilirsiniz,
  • Yüksek boyutlu dosya transferi yapabilirsiniz,
  • Normal WhatsApp’a göre hızlı performans sunmaktadır.

 

Önceki İçerikApple Yeni Ödeme Yöntemlerini Kabul Etmeye Başladı!
Sonraki İçerikXbox Game Pass Temmuz 2022 Oyunları Açıklandı!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?