Web Sitesi Kurulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
136

İnternet dünyası ve teknolojisi her geçen gün ilerliyor ve de gelişiyor dolayısıyla sizinde bu ortamda yerinizi sağlamlaştırabilmeniz adına her geçen gün değişen algoritma adımlarını çok dikkatlice okumanız gerekli. Bir internet sitesi için seo ne anlama geliyorsa hosting firması da aynı derecede ölçüye sahiptir yani birisini yapayım düzelteyim bir yerden gideyim derken diğer taraftaki eksikliğinizi kapatmayı unutursanız o zaman bu gelişen teknoloji dünyasında size yer yok diyebilirim. bunun için yapmanız gereken en önemli şey işe başlarken ta en başından yani domain seçiminde olayı bitirmeniz gerekir. Bitirmek derken kökten bitirdiğiniz anlamına elbette ki gelmiyor yani iyi bir domain seçerek projenize başladığınız da size etkisi daha fazla olacaktır. Ancak ben anahtar bir domain seçtim diyerek işleri bekletmeye alamazsınız tabii ki.

Yani önemli olan kurduğunuz web sitenizin internet arama motorlarında üst sıralarda yer alması önemli olandır. Bunun için ise yazdığınız yazılardan tutunda aldığınız tanıtım ve reklamlara kadar hepsine dikkat etmeniz gerekli. Bunun için oldukça seçerek hareket etmeniz gerekiyor. Paylaşımlarınızın mutlaka seo ile uyumlu olması olayın kökeninde başlayan bir olaydır. Yazılarınızı bu kurala uydurduğunuz zaman o zaman sizin siteniz de seo dostu bir site olarak tanımlanır. Seo dostu site ne demek diye düşünenler olabilir kısaca onlara anlatalım. Google bazı değerler doğrultusunda sizin sitenize değer veriri burada da en çok dikkat ettiği şey içeriklerinizdir içerikleriniz kopya ise o zaman zaten şansınız yok demektir bu nedenle de kendiniz ya da profesyonel birinden destek alarak seo kuralına uygun yazılar yazdırmanız gerekiyor. İşte bunların hepsi birleştiğinde seo dostu bir site olarak adlandırılırsınız.

Bir diğer konu ise hosting’ iniz yani hosting firmanız sağlam olmak zorunda sizin sürekli güncelliğinizi koruyabilmeniz adına firmanın size tüm olanaklarını sağlaması gerekiyor bu nedenle de hostinginizin 7/24 destek veriyor olması oldukça önemli. Bu noktada ise benim size önerim hosting.com.tr’ den yana olacaktır çünkü tam da yukarıda bahsetmiş olduğum gibi 7/24 teknik destek verebiliyorlar üstelik hosting.com.tr’nin hizmetini rahatlıkla ulaştırdığı bayi hosting firmaları var hepsinin de alt yapıları kuvvetli olduğu için sitenizle ilgili hiçbir sorunla karşılaşmıyorsunuz. Referanslarına göz attığınız da bunu rahatlıkla anlayabiliyorsunuz bu nedenle de işe başlamadan önce kafanızdaki proje için hosting.com.tr’ yi seçmelisiniz.

Karmaşık Yapılar Ziyaretçileri Sıkar!

Web sitesinde önemli olan ziyaretçilerinizin neyi aradığını rahatlıkla bulabilmesidir bunun içinde temanızın karmaşık olmaması gerekli karmaşık olan yapılar ziyaretçilerinizi her zaman sıkacaktır. Sitenizde slaytlarınızdan tutunda logonuza varıncaya kadar her şeyin belirli bir düzen içinde olması gerekiyor ancak bu sayede elde etmek istediğiniz başarıya ulaşabilirsiniz. Önemli olan konuların başında da sitenizin bir haritası olması gerekir bu sayede tüm sayfalarınızın adreslerini rahatlıkla gözlemleyebilir ve google’nin gözüne girebilirsiniz.

Sponsorlu İçerik

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?