watchOS 7.2 Güncellemesi Neler Getirdi?

0
183

iOS 14.3 işletim sistemi güncellemesiyle paralel olarak Apple Watch akıllı saatleri için watchOS 7.2 güncellemesi de yayınlandı. Kardiyo ve fitness takibi konusunda önemli yenilikleri de beraberinde getiren güncelleme, uzun süredir beklenen bir servisin de aktif edilmesini sağladı.

iOS 14.3 sürümüyle beraber gelen yeniliklere detaylı olarak bakmıştık. Dilerseniz şimdi de yeni watchOS güncellemesinin getirdiği bu yeniliklere yakından bakalım.

watchOS 7.2 ile Neler Değişti?

Yeni sürümle beraber bir süredir merakla beklediğimiz Apple Fitness Plus desteği akıllı saatlere gelmiş oldu. Yeni bir spor asistanı olarak görülen ve bir nevi Apple’ın akıllı saatlerini kullanıcıların spor koçu haline getirecek olan servis, sürekli güncellenerek hayatınızın her alanında spor yapmanız için sizi teşvik edecek.

Bu servis için tek kötü taraf ise şu an için sınırlı bir kullanım alanının olacak olması. Artık akıllı saatler üzerinden de kontrolü yapılabilecek olan servis, şimdilik sadece:

  • İrlanda
  • Kanada
  • ABD
  • Birleşik Krallık
  • Avustralya
  • Yeni Zelanda

Bölgeleri için kullanılabilir olacak. Bu 6 bölge dışında diğer bölgeler için ise kademeli olarak servisin desteğinin açılması bekleniyor. Ülkemizde ne zaman aktif olarak kullanılabileceği konusunda herhangi bir bilgi bulunmazken, bu konuda da detayların yakın zamanda belli olacağı düşünülüyor.

watchOS 7.2 güncellemesi

Yeni güncelleme sadece Apple Fitness Plus desteğini getirmiyor. watchOS 7.2 güncellemesinin getirdiği başka yenilikler de var. Bu yeniliklerin başında da sağlık uygulaması için yapılan güncellemeler bulunuyor.

Güncelleme sonrasında öne çıkan diğer değişiklikler:

  • VoiceOver, braille ekranları desteği geldi
  • Kardiyo fitness düzeyi için yeni kontroller geldi. Cinsiyetiniz ve yaşınız gibi kişisel özelliklerinize göre kardiyo performansınız hesaplanabilecek ve siz de bunu iPhone uygulaması üzerinden kontrol edebileceksiniz.
  • EKG özelliği için 100 BPM kalp atışının üzerinde hızlar ölçüldüğü zaman, atriyal fibrilasyon sınıflandırması geldi.

Bu yenilikler geldi gelmesine ama bunun dışında da akıllı saatlerde yaşanan sorunlar için de genel düzenlemeler yapıldı. Hem performans iyileştirmeleri var hem de akıllı saatlerde yaşanan bazı bildirim sorunları ortadan kaldırılmış durumda.

Önceki İçerikiOS 12.5 Güncellemesi Eski iPhone Modelleri için Yayınlandı
Sonraki İçerikmacOS Big Sur 11.1 Güncellemesi ile Gelen Yenilikler Neler?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?