watchOS 7.1 Public Beta 2 Beklenen Değişiklikleri Ortaya Çıkardı

0
272

watchOS 7 sonrasında birçok yeni arayüzün ve bazı ek özelliklerin akıllı saatlere gelmesi gerekiyordu. Özellikle watchOS 7.1 sürümünün yayınlanmasından sonra seriye ek olarak yeni arayüzler ekleneceği de söylenmişti.

Beklenen arayüzler ise bir türlü yayınlanmamıştı. İlk olarak watchOS 7.1 geliştirici beta sürümünde beklenen arayüzleti göremedik sonrasında ise watchOS 7.1 Public Beta 1 sürümünde göremedik.

Acaba Apple bu konuda geri adım mı attı şeklinde iddialar konuşulmaya başlamışken, 2 gün önce yayınlanan watchOS 7.1 Public Beta 2 ile sorular cevap buldu. Yapılan testler ve geliştiricilerden gelen mesajlara göre yeni beta sürümünde, o çok beklenen yeni arayüzler kullanıma girdi.

watchOS 7.1 Public Beta 2 ile Arayüzlere Kavuştuk

Yayınlanan son betanın içerisinde bahsi geçen arayüzlere ulaşma imkanını elde etmiş olduk ve arayüzler çeşitlendi ama tek yenilik bu da olmadı.

Yine daha önceki sürümlerde yayınlanmasını beklediğimiz Blood Oxygen adı verilen uygulama da akıllı saatin yeni işletim sistemi sürümüne eklenmiş oldu. Bu uygulamanın Apple için yeri farklı çünkü adından da anlaşılacağı üzere bu uygulama ile akıllı saatinizin kandaki oksijen seviyesini ölçmesi sağlanacak.

Sadece Apple Watch 6 akıllı saatlerinde yer alacak özelliğin uygulamasının da bir hayli detaylandırıldığı söyleniyor.

watchOS 7.1 Public Beta 2

Yeni arayüzlerin gelmesi ve yeni uygulamanın gelmesi, hem eski akıllı saatler için hem de yeni akıllı saatler için watchOS 7.1 güncellemesini önemli bir hale getirdi. Tabii ki bu sürümün akıllı saatler için farklı artıları da olacak.

Mesela Apple Watch 3 modelinde bazı pil ve performans sorunları yaşandığı söyleniyor. Muhtemelen bu güncelleme Apple Watch 3 akıllı saatleri için de bir düzenleme gelmesini sağlayacak.

Ayrıca diğer akıllı saatler için de geçerli olacak olan düzenlemeler yapılacaktır. Bu konuda watchOS 7.1 güncellemesinin üzerine biraz fazla yük yüklemiş gibi görebiliriz ama gerçek anlamda durum bu. iOS 14.2 sürümünden nasıl çok şey bekleniyorsa aynı şey akıllı saat güncellemesi için de geçerli.

Önceki İçerikKendini Onaran iPhone İddiası Gerçek mi?
Sonraki İçerikiPhone 13 için Bir Özellik Tablosu Sızdı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?