watchOS 4 Ortaya Çıktı. Tüm Yenilikler

0
71

WWDC 2017 etkinliğiyle beraber watchOS 4 işletim sistemi tanıtıldı. Yeni watcOS 4 serisiyle gelen tüm detaylara bakalım.

watchOS 4 Yeni Arayüzler

watchOS 4 ile beraber Apple Watch arayüzleri değiştiriliyor. Yapılan değişiklikle beraber artık kullanıcılar daha etkin ekran sistemleri kullanabileceği gibi bunun dışında watcOS 4 ile beraber yeni arayüzlerde sunulacak. Özellikle Toy Story desteğinin geleceğini ve kullanıcıların özelleştirmeler yapabileceğini belirtelim.

watchOS 4 Yeni Siri

watchOS 4 sonrasında değişen bir diğer özellik ise Siri olacak. Artık kullanıcılara Siri Face olarak tanıtılan bir sistem sunulacak ve bu sistemde Siri bir ikona dönüşecek ve saatin üst köşesine yerleştirilecek. Buradan Siri Face özelliğini çalıştırıp hem tüm bildirimleri alabilecek hem de tüm komutları verebileceksiniz.

watchOS 4

Aktivite Sistemi Değişiyor

watchOS 4 ile aktivite sistemlerinde de büyük değişimler söz konusu olacak. Artık kullanıcılar doğrudan watchOS 4 yeni özelliği sayesinde ana ekranda aktiviteler hakkında bilgiler alabilecek. Aktiviteler kısmında detaylı bilgi gösterimini ana ekranda bulabileceksiniz.

Workout Sistemi Değişiyor

watchOS 4 serisinden sonra artık kullanıcılara hazır aktivite serileri sunulacak. Kullanıcıların aktivitelere teşvik edilmesi adına watchOS 4 belli aralıklarla hatırlatmalar sunacak. Bunun dışında müzik uygulamasıyla da tam bağlantı kurulacak.

watchOS 4

Spor Aletleriyle Apple Watch Bağlantı Kurabilecek

Spor markalarıyla yapılan anlaşmalar sonrasında watchOS 4 sayesinde Apple Watch akıllı saatleri doğrudan spor aletleriyle eşleştirilebilecek. Bunun için 3.parti uygulama desteği de eklenebileceği de belirtiliyor.

watchOS 4 Apple Music Sistemi

Son olarak watchOS 4 sonrasında Apple Music sisteminde de değişiklikler olduğunu belirtelim. Artık kullanıcılar doğrudan telefon olmaksızın müziklerini başlatabilecek. Spor programlarında da aynı şekilde müzik başlatımı yapılabilecek. Ayrıca listelerde yapabileceksiniz.   

watchOS 4

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?