watchOS 2 Beta 3 Yayımlandı!

0
701

Apple bugün yaklaşık iki hafta sonrasında geliştiriciler için watchOS 2 beta 3’ü yayımladı. WWDC 2015’te duyurulan watchOS 2, iPhone’da iOS 9 güncellemesini gerektiriyor ve Apple Watch için ilk büyük güncelleme olma özelliğine sahip.

Güncellemeye şuanda “Yazılım Güncelleme” merkezi ile erişilebilir durumda. Yeni watchOS 2 geliştiricilerin yararlanabilmesi adına birçok yeni özelliği beraberinde getiriyor. watchOS 2 ile birlikte Taptic Engine, kalp atış sensörü, ivme ölçer ve mikrofon dahil olmak üzere Apple Watch’ın bir dizi sensör ve donanımına erişim izni veriliyor. Bu şekilde üçüncü parti uygulamaların daha gelişmiş ve fazla özelliğe sahip olması düşünülebilir.

watchOS 2, yeni kadranlar, yeni saat yüzleri, başucu modu gibi pek çok yeni özelliğe sahipler. Özellikle şarj sırasında aktif olan başucu modu ile Apple Watch’lar daha pratik kullanım özelliği kazanmış durumdalar.

watchOS 2 şuanda da iOS 9 yüklü iPhone’larla birlikte kayıtlı geliştiriciler için kullanılabilir. Apple sonbaharda, watchOS 2’nin final sürümünü yayımlayacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?