Watch 8’i beklemeyin! Yeni Apple Watch SE heyecan veriyor

0
122

Apple Watch SE için güzel haber geldi. Bloomberg ile The Wall Streer Journal’ın haberlerine göre Apple Watch Series 8 modeli Apple’ın sıcaklık sensörü bulunduracak ilk saati olacak. Böylelikle Apple, Watch saatini çok daha modern ve sağlıklı bir yaşam cihazına dönüşmesini sağlarken, tüketicilerin sağlık alanında isteklerini de çok daha fazla arttırması bekleniyor.

Watch 8 modeli sağlık kontrollerine yönelik gelecek

Kanda yer alan oksijen seviyelerini ölçme yeteneğiyle donatılan ve diğer özelliklere ek olarak bir sıcaklık sensörü ile sağlıklı yaşam tarzlarını üst seviyeye çıkarma potansiyeli sunuyor. Ek olarak Apple Watch’un hayat kurtarıcı özelliğini gösteren birçok reklam yer almış olsa bile, Apple Watch 6 ve Watch 7 modellerinde bu özellik bulunmaktadır. Tüketicilerin çok daha fazla sağlık alanında gelişim beklemiş olduğu model ise Watch 8 olarak işaret ediliyor.

Ancak dolar kuru ve artan fiyatlardan ötürü Apple’ın çok daha sadece ve ucuz bir saat üretecek olması heyecan verici. Apple Watch SE bu modele örnek diyebiliriz. Bloomberg, geçtiğimiz Haziran ayında bir yeni Apple Watch SE modelinin 2022 yılında raflarda yerini alacağını ve sonbahar ayında görebileceğimizi belirtmişti. Sizlerde sadece bildirimleri görmek ve spor takibi gibi kalp atış hızınızı kontrol etmek ve Apple Pay ile ödeme yapmak istiyorsanız SE modeli size uygun diyebiliriz. Hazırda yer alan Apple Watch SE modeli aslında tüm bu özellikleri karşılıyor hem de fazlasıyla. Yenilenmiş versiyon SE ile Watch 7’den çok büyük fark olmayacağı işaret ediliyor.

Apple Watch SE, Series 7’nin en iyi özelliklerine sahip

4500 TL fiyat aralığında olan Watch SE ile 7000 TL olan Apple Watch 7 arasında ekstra sağlık özelliği ve kandaki oksijen ölçümü ile EKG alma yeteneği dışında pek bir fark yok. Dikkat çeken tek fark daha hızlı şarj olması oluyor.

Bu özellikler Series 7 modelini daha kapsamlı sağlık uygulamalarına sahip olduğunu veya daha iyi sağlık kontrolü yapabileceğinizi gösteriyor. Ayrıca Watch 7 modelinde daha geniş ekran ve mesajlarınızı klavyeden rahatça yazabileceğiniz bir büyüklük bulunuyor. Ancak bunlar sizin için çok önemli değilse, Watch SE modeli sizler için tam anlamıyla ekonomik hayat kurtarıcı bir saat olabilir.

Önceki İçerikiPhone Abonelikler Nerede? iPhone Abonelik Nasıl İptal Edilir?
Sonraki İçerikiPhone’da Instagram kilitlenme ve çökme sorunu nasıl düzeltilir?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?