Ve Beklenen Haber! Samsung iPhone Ekranlarını Üretecek

0
46

Apple’ın iPhone 8 modeli hakkında sürekli yeni detaylar yeni önemli noktalar ortaya çıkmaya devam ediyor. Öncelikle isim konusunda biraz bilgi verelim. Artık Apple takipçilerinin bildiği gibi önümüzdeki sene 3 farklı iPhone serisi ile karşı karşıya kalacağız. İlk iki akıllı telefon modelinin iPhone 7 serisinin devamı niteliğinde olan iPhone 7s ve iPhone 7s Plus olması bekleniyor. Bu da uzun süredir konuşulan bir durum.

Bir diğer iddia ise iPhone 8 hakkında. Zira iPhone 8 içinde iPhone 8 Ferrari iddiaları gündemde. Yani aslında iPhone Ferrari ile karşı karşıya kalmamızda mümkün. Tüm bu isim konularından sonra yine en çok tartışılan iddialardan bir diğerine geçiş yapalım.

Samsung İle Apple Yeni Bir Ortaklıkta Buluşuyor

Son olarak yeni seri iPhone telefonları için ortaya atılan iddia aslında Apple ile Samsung’un ortaklığı ile ilgili olmuştu. Apple’ın bir süredir Samsung ile OLED ekran teknolojisi konusunda anlaşmalar yapmaya çalıştığı belirtilmişti. Daha önce bir dönem MacBook için ekran üretimi yapan ve sonra aralarında çıkan anlaşmazlıklar sonrasında bu ortaklığı bitiren iki firmanın yeniden iPhone ekranları için anlaşmalara gideceği ortaya atılmıştı.

Samsung AMOLED

Hatta Samsung’un bu ihtiyacı karşılamak için ekstra OLED ekran üretimine gideceği de konuşulmuştu. Tüm bu iddialardan sonra sonunda somut açıklamalar gelmeye başladı.

Apple AMOLED Ekran Alacak

Apple’a oldukça yakın kaynaklar tarafından ortaya atılan iddialarla beraber Apple’ın artık Samsung ile anlaşmaya vardığı belirtildi. Hatta Samsung’un tam kapasite üretime geçtiği ve Apple’a ekran yetiştirmeye hazırlandığı belirtiliyor. Fakat alınacak olan ekranların AMOLED ekran olması gündeme. OLED ekranlara göre daha yüksek bir teknoloji olarak karşımıza çıkan AMOLED ekran teknolojisi için anlaşmaya varan Apple’ın hangi serilerde bu ekranları kullanacağı da ortaya çıkmaya başladı.

Bir kez daha belirtelim güçlü iddialara göre Apple’ın AMOLED ekranları iPhone 7s Plus ve iPhone 8 ya da iPhone Ferrari serisinde kullanacağı düşünülüyor. Üretim konusunda şuan için 60-70 milyon ekrandan söz edilirken Apple’ın iki ortaklık kararı içinde kısa süre içerisinde açıklamalar yapmasıyle rakamların netleşmesi bekleniyor. Bakalım bu kez Samsung ve Apple arasında nasıl bir ortaklık söz konusu olacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?