Uygun Fiyatlı iPad için Beklenen Satış Açıklaması Geldi

0
71

Apple 3 gün kadar önce yeni iPad serisinin tanıtımını gerçekleştirdi. Markanın özel bir etkinliği olan eğitim etkinliği kapsamında tanıtımı yapılan yeni tabletlerin en önemli farkı ise serinin en uygun fiyatlı tableti olması oldu. Diğer iPad modelleri içerisinde en uygun fiyatlı iPad olarak karşımıza çıkan yeni seri böylelikle diğer modellerin arasında sıyrılmayı başardı.

Apple’ın bu modeli öğrenciler için 299 dolar gibi bir fiyatla satışa sunduğunu gördük. Üstelik işlemci modeli de yenilendi, kalem desteği de geldi. Yeni serinin ne zaman satışa çıkacağı konusunda da yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

Yeni iPad Satışa Çıktı

Apple’ın bu kez stok sorunlarına karşı önlemlerini aldığı ve yeni modellerin satışına 2 Nisan tarihinde başlanacağı açıklanmıştı. Zaten kasa kısmında bir değişiklik olmaması yeni modellerin satışlarında da stok sorunu nedeniyle gecikme durumunun olmayacağına işaret etmişti.

Ancak markanın bu süreç içerisinde bir sürpriz daha yapacağı ortaya çıktı. Öyle ki Apple web üzerinden olmasa da Amerika mağazalarında satışlara başladığını duyurdu. Beklenenden, hatta açıklanan tarihten daha kısa süre içerisinde satışa çıkan yeni iPad modellerinin, ülkemizde de kısa süre sonra satışta olduğunu görmek mümkün olacak.

Yeni 9.7 inç iPad

299 dolar gibi bir fiyatla satılacak olan modele, bu fiyatla sadece öğrencilerin erişebileceğini belirtelim. Bunun dışında eğitim kurumları da yine aynı fiyatla tableti satın alabilecekler. Fakat bireysel kullanıcıların ve eğitim kurumlarının dışındaki kurumsal firmaların tableti 329 dolar üzerinden satın alabileceğini de ekleyelim.

Bu rakamlar cihazlardaki özelleştirmelere göre değişiklik gösterecek. Fiyatları da düşünecek olursak her ne kadar iPad için en ucuz tablet sınıfı sunulmuş olsa da genel anlamda yine fiyatların biraz yüksek olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Ülkemiz fiyatlarından daha öncede söz etmiştik. Yine 1500 TL bandının üzerinde bir fiyat olması pek memnun edici değil.

İLGİLİ HABER:  iOS 10.1 developer beta nasıl yüklenir?

İlginizi Çekebilir: iOS 11.3 Ne Kadar Başarılı? iOS 11.3 vs iOS 11.2.6 Karşılaştırması (iPhone 5s,6,6S,7,8)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?