Uygun Fiyatlı HomePod Modeli Geliştiriliyor Olabilir

0
38

Apple’ın yeni ürünlerine ait olduğu belirtilen ve bugün Tayvan merkezli bir kaynak tarafından paylaşılan rapor, oldukça ilginç iddiaları ortaya çıkardı. Raporda yer alan bilgilere göre Apple’ın çok kısa süre önce piyasaya sürmüş olduğu yeni HomePod cihazı, tekrar geliştirme süreci içerisine girdi.

Bunun nedeni ise uygun fiyatlı bir HomePod serisi daha sunabilmek. Raporda, düşük fiyatlı olarak sunulması beklenen hoparlör modelinin 150-200 dolar arasında bir fiyatının olacağı üzerinde duruluyor.

HomePod ile Amazon Echo Rekabeti Başlayabilir

Uygun fiyatlı HomePod modelinin satışa hazırlanılmasındaki ana nedenin ise rekabet olduğu iddiası var. İddialara göre Amazon Echo için daha küçük boyutlu ve uygun fiyatlı bir ürün piyasaya sunulacak. Zaten HomePod ile bu alanda, rekabet açısından zorluk yaşayan Apple’ın, yeni ürünlerle mücadele edebilmek için benzeri bir küçültülmüş HomePod modelini satışa çıkaracağı iddiası var.

Şu an satışta olan serinin 349 dolarlık fiyatını düşünecek olursak, iddialar pek de gerçek dışı değil gibi duruyor. Apple’ın yeni üründe aynı özellikleri sunup sunmayacağı konusunda ise bir bilgi yer almıyor.

HomePod

Aynı Raporda 6.1 İnçlik iPhone Sürprizi

Bunun yanı sıra, yine aynı rapor içerisinde gelecek nesil iPhone modelleri içinde bilgiler ortaya çıkmış durumda. KGI analisti Ming Chi Kuo tarafından dile getirilen 6.1 inçlik iPhone modelinin, 650 dolar ile 750 dolar arasında bir satış fiyatının olacağı görülüyor. Yani yine rakiplerine göre uygun fiyatlı bir iPhone modeli görmek mümkün olacak. Ekran kısmında ise LCD panel kullanımı yapılacağı konusunda bilgiler onaylanmış.

ipad pro 9.7 inç
ipad pro 9.7 inç satışta

iPad Maliyetleri Azaltılıyor

Tayvanlı yayın organları tarafından paylaşılan rapor ucuz HomePod ve 6.1 inçlik iPhone ile sınırlı değil. Son olarak raporda, 9.7 inçlik iPad modelinin de daha ucuza üretileceği konusunda bilgiler veriliyor. Yeni fiyatın 259 dolar olacağı ve 70 dolar daha ucuz bir tablet sunulacağı iddiası var. Bakalım tüm bu ucuz ürün iddiaları ne kadar geçerli olacak?

İLGİLİ HABER:  iOS 14 Yeni Bir Sorunla Gündemde – Yine Önemli Bir Sorun!

Önceki Haber: Çiziklerini Kapatan iPhone X Kılıfı Innerexile Odyssey

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?