Uygun Fiyata Apple Watch SE Akıllı Saat Geliyor

1
270

Apple akıllı saatleri dünyanın en çok satan akıllı saatleri. Buna karşın saatlerin fiyatı biraz yüksek. Herkesin alabileceği rakamlar arasında değil. Bu sorun için de bir çözümün geleceği ortaya çıktı. Sızıntılarla ünlü Jon Prosser, Apple Watch SE akıllı saat modellerinin haberini verdi.

Yeni akıllı saatin en belirgin özelliği fiyatının daha uygun tutulması olacak. Bunun yanında saatin özellikleri konusunda da bilgiler var.

Apple Watch SE Özellikleri için En Net İddialar

Yeni akıllı saat için netleşmeyen bir konudan bahsederek başlamak istiyorum. Jon Prosser paylaşımlarına göre uygun fiyatlı Apple Watch için iki farklı ihtimal var. Bunlardan birisi saatin Apple Watch 3 modelinin devamı niteliğinde olduğu.

Yani Apple Watch 3 yenilenecek ve bu saat ile aynı fiyatta yeni bir seri sunulmuş olacak. İkinci ihtimal ise Apple Watch SE modelinin çocuk saati olması ihtimali. Bu ihtimalin ortaya çıkmasında ki nedende saat için bir çocuk modunun gözüküyor olması.

Çocuk modunun ebeveynler için kullanılacak bir mod mu olacağı yoksa çocuklar için geliştirilmiş olan özel bir mod mu olacağı bilinmiyor. İki iddia arasında gidip gelirken, saatin özellikleri de sızmış durumda.

Apple Watch SE

Özelliklere göre saat Apple Watch 3 akıllı saatinin tasarımını birebir olarak yansıtacak. İçerisinde Apple S6 yeni çipleri bulunacak ve W4 Wi-Fi çipi kullanılacak. 16 GB depolama alanı ile kendini gösterecek olan Apple Watch SE; SOS yardım özelliği, alüminyum kasa, dijital crown tuşu gibi artılar barındıracak.

Saatin fiyatının da söylediğimiz gibi Apple Watch 3 modeliyle benzer olması bekleniyor. Belki de birebir aynı fiyat. Özelliklerin kesinleşeceği ve yeni uygun fiyatlı Apple Watch saatlerinin tanıtılacağı etkinliğin ise Mart ayında düzenleneceği iddia edilmekte. Ne kadar doğru söyleniyor bilinmez ama bildiğimiz şey iPhone serisi için de iPhone SE modellerinin olduğu.

Apple Watch SE

Yapı gereği iPhone SE modelleri her dönem yüksek satıyor. Apple Watch için ya da iPad için neden aynı şey düşünülmesin demeden edemiyorum.

Önceki İçerikGalaxy Watch 3 mü? Apple Watch 5 mi? Hangisini Almalı?
Sonraki İçerikiPhone 12 Pro Max ile Note 20 Ultra’nın Boyutu Karşılaştırıldı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?