USB-C Portlu iPhone X Rekor Fiyata Satılacak Gibi Duruyor

0
241

Apple’ın iPhone akıllı telefonlarında hala Lightning portlarını kullanmaya devam ettiğini biliyoruz. iPhone akıllı telefonlarında böyle bir tercih yapılmış durumda ama yakın zamanda değişikliklerin de sinyalleri gelmiyor değil. Apple nasıl bir karar verecek bilemiyoruz ama geçenlerde bu yönde özel bir çalışma gündeme geldi. Bir YouTuber olan Ken Pillonel, iPhone X modeline bir şekilde USB-C portu takmayı başarmıştı.

Bunun videosunu da paylaşan isim, telefonda yer alan Lightning portunu çıkarmış ve yerine tamamen işlevsel USB-C portunu takmıştı. Dediğimiz gibi sadece sök tak yapılmamış, port özellikleriyle kullanılabilir bir şekilde monte edilmişti. Şimdi ise bu telefonun eBay üzerinden satışa çıktığı açıklandı. Üstelik telefonun rekor fiyatlara ulaşması bekleniyor.

USB-C Kullanan iPhone X Açık Arttırmaya Çıktı

Ebay üzerinden satışa çıktığı söylenen akıllı telefonun, açık arttırma şeklinde satıldığını görüyoruz. Modelin açık attırmasının bitmesine daha 7 gün gibi bir süre var. Ama eBay paylaşımına bakacak olursak, söz konusu akıllı telefon çoktan 86 bin doların üzerine çıkmış durumda.

Gelen teklifler oldukça ilginç duruyor bunu söylemek lazım. 80-90 bin dolar gibi bir parayı bir telefona vermek ciddi bir harcama olarak görülebilir. Üstelik bu telefon koleksiyon değeri olan Apple’ın özel telefonlarından biri değil.

Apple’ın özel olarak sunduğu bir akıllı telefon olmadığı gibi teknik olarak sunulan farkı da girişinde gibi duruyor. Sonuç olarak bir iPhone X akıllı telefon modeli.

Açık arttırmada fiyatın bu kadar yükselmesinin nedeni ise USB-C portuyla yapılan çalışmanın kısa süre içerisinde yakaladığı popülarite olabilir. Yoksa dediğimiz gibi Apple’ın koleksiyon ürünleri olarak satışa çıkan tarihi ürünlerinin bazıları bile bu fiyata satılmıyor.

Artık USB-C takılmış iPhone X akıllı telefon modelinin ne kadar fiyata satılacağını bir hafta sonra göreceğiz. Zaten 85-86 bin doları aşan teklifin daha nereye ulaşacağını kestirmek ise oldukça güç. Şimdilik beklentiler yüksek diyelim ve bunla yetinelim.

Önceki İçerikApple’ın Yeni İşletim Sistemi homeOS mu Olacak?
Sonraki İçerik3.nesil AirPods Satışları Başladı mı? Fiyatı ve Gönderim Süresi  
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?