Ünlü Analist iPhone 12 Satış Yüzdelerini Açıkladı

0
276

iPhone 12 tanıtımının ardından fiyatlar, çıkış tarihi ve özellikler konusunda her detayı paylaşacağız. Ama bugün tanıtımın hemen öncesinde sızan bilgileri ve ünlü analistlerin açıklamalarını paylaşmaya devam ediyoruz. Bunları paylaşmaya devam ediyoruz diyoruz çünkü bu bilgiler telefonlar için bir nevi ön gösterim olarak kalacak.

Sadece teknik özellikler olarak düşünmeyin. Satış durumları ve satış sonrası oranlar gibi bilgiler konusunda da paylaşımlar geliyor. Mesela dünyaca ünlü analist Ming Chi Kuo tarafından yapılan paylaşım.

Ünlü isim telefonun özellikleri ya da tasarımları değil de bu kez telefonların satış oranlarını belirten açıklamalar yaptı. Yapılan açıklamalar ise beklentileri tam tersi yönde değiştirdi.

En Çok Satan iPhone 12 Modeli Hangisi Olacak?

Ming Chi Kuo açıklamalarına göre sanıldığı gibi iPhone 12 Mini modeli en çok satan iPhone akıllı telefonu olmayacak. Bu model uygun fiyatlı olmasına rağmen 5.4 inç ekran boyutu nedeniyle çok fazla tercih edilmeyecek deniyor.

Bunun yerine iPhone 12 temel modelinin çok satacağını söyleyen Ming Chi Kuo, temel modellin ekran boyutunun 6.1 inç olacağını ve fiyatının da Pro modellerine göre daha uygun olacağını belirtti. Bunun da doğrudan satış rakamlarına yansıyacağı söylendi.

Temel modelin en çok satan model olacağını belirtirken bu konuda da oranlar veren analist, iPhone 12 temel modelinin %40 oranında satış payına sahip olacağını vurguladı. Diğer modellerin ise %20’lik oranlarda kalacağı söylendi.

iPhone 12

Ming Chi Kuo, genel satış rakamlarında da bir düşüş bekliyor. Ünlü isim satış rakamlarının pandemi nedeniyle ilk tahmin edilen 80 milyon rakamına ulaşmayacağını söylüyor. Tabii ki tüm bunlar belli tecrübeler ışığında ünlü analist tarafından paylaşılmış olan tahminler. Şu an Apple bile bu tahminlerin ne kadar doğru olacağını bilemeyecek durumda.

Çünkü bu sene geçen senelerden farklı bir durum var. Pandemi etkisi, 4 farklı modelin geliyor olması, fiyatlarda düzenlemelerin yapılacak olması, uzun bir süreden sonra iPhone 5 yapısının tasarımına geri dönülecek olması ve daha birçok neden var. Beklentilerin çok dışında sonuçlar da olabilir ya da tahminler seviyesinde seyreden bir satış grafiği de olabilir.

Önceki İçerikiPhone 12 Kamera Detayları Paylaşıldı – Sanılandan İddialı Olacak
Sonraki İçerikApple Store Kapandı – Yeni Telefonlar Geliyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?