Ücretsiz Apple Music Devri Son Buluyor

0
71

Apple kendi servislerini yaygınlaştırmak için çeşitli kampanya haberleriyle gündeme gelmeye başlamıştı. Markanın en büyük kampanyalarından birisi Apple Music servisi için yapılan kampanyaydı. Apple Music’i yaygınlaştırmak isteyen marka bunun için önemli adımlar atmış ve kullanıcıların 3 ay gibi oldukça ciddi bir süre Apple Music servisini ücretsiz olarak kullanmalarına izin verilmişti. Tam 3 ay boyunca ücretsiz olarak kullanılabilen servisin deneme süresinin bitmesinin ardından isterse kullanıcılar üyelik alabiliyor ve düşük bir ücret karşılığında servisi kullanmaya devam edebiliyordu. Fakat Apple’ın bu konuda şok bir karar aldığı ortaya çıktı.

Apple Music Ücretsiz Süre Sunmayacak Mı?

Markanın son aldığı karara göre artık Apple Music servisinin bazı ülkelerde ücretsiz olamayacağı belirtildi. İlk aşamada Avustralya, İsviçre ve İspanya gibi ülkelerde geçerli olmak üzere servisin tamamen ücretli hale geleceği belirtildi. Apple’ın bu ülkelerde yaşayan insanlar için deneme süresi ücreti isteyeceği ortaya çıktı.

Apple Music

Buna göre kullanıcılar Apple Music uygulamasını sadece birgün denemek için bil ücret ödeyecek. Fakat deneme süresinde orijinal ürün ücretleri alınmayacak. Bunun yerine Apple, deneme süresi ücreti adı verdiği bir sistemi duyurdu. Kullanıcıların deneme süresi içerisinde bu ücreti ödeyerek yine 3 ay kullanım yapabilecekleri ve hemen ardından ise yine standart ücretlerle devam edebilecekleri belirtiliyor.

Diğer Ülkeleri Kapsayacak Mı?

Ücretli hale gelen Apple Music sadece 3 ülke için bu şekilde bir kullanımla karşı karşıya kalacak. Bunun dışında Apple’ın başka ülkelerde benzeri bir kararı alıp almayacağı ise merak konusu. Şu an için gündemde böyle bir durumun söz konusu olmadığı belirtilse de rekabet durumunda müzik servisinin beklenen başarıyı elde edememesi durumunda benzeri kararın uygulanabileceği belirtiliyor. Bunun için Apple’ın açıklamalarını beklemek gerekecek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?