Twitter iOS Sürümünü Değiştirdi. İşte Yenilikler

0
67

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Twitter son günlerde bir dizi yeni düzenleme yapma kararı almıştı. İlk olarak ana Twitter uygulamasında belli başlı değişiklikler görmüştük. Haber kategorisine de girmek için belli başlı sistem değişiklikleri yapılan ve anlık bildirimleri kullanıcılara sunan Twitter, daha sonra ise Android uygulamasını güncellemişti. Android Twitter uygulamasında hem sistemsel olarak değişikler yapan Twitter hem de tasarım kısmında değişiklikler yapmıştı. Yapılan tasarım değişiklikleriyle beraber çok daha kullanışlı bir hale gelen uygulama şimdi ise aynı adımları iOS sürümleri içinde yayınladı. Peki yeni Twitter iOS güncellemesiyle beraber neler değişiyor?

Twitter Tasarımında Ciddi Değişiklik

Twitter iOS sürümünde öncelikle tasarımsal değişiklikler dikkat çekecek. Yapılan düzenlemede kullanıcıların uygulamayı çok daha işlevsel olarak kullanmalarını sağlayacak yeni bir sisteme geçildi. Bu sistemde tabi ki öncelikle dikkat çeken kısım tasarım değişiklikleri. Yeni tasarım sisteminde söz edelim. Öncelikle kullanılabilirliği arttırma adına, doğrudan mesaj, bildirimler, arama ve home olarak gösterilen 4 yeni sekme sunuluyor.

Twitter iOS

Kullanıcılara sunulan yeni sekme sistemiyle beraber kullanıcıların Twitter kullanımını bir hayli kolaylaştırdığını da görmekteyiz.  Bunun dışında geçiş sistemi de değiştiriliyor. Tek tek menü değişiklikleri yapmanız gerekmiyor. Yeni tasarımda doğrudan geçiş sistemi sunuluyor. Bu sistemin nasıl işleyeceğine bakalım.

Hızlı Geçiş Menüleri Kullanımda

Twitter iOS uygulamasında artık yan gezme olarak adlandırılan bir sisteme geçiş yapılıyor. Android kullanıcılarının bileceği gibi farklı hesaplara geçmek, ayarlar ve profil kısmını görüntülemek içinde sadece sağa veya sola doğru hızlı kaydırma yapmanız yeterli oluyor. Ayrıca akıllı gezinme özellikleri de Twitter uygulamasına dahil edilmiş durumda.

Yeni tasarımla beraber çok daha işlevsel olmasının yanı sıra birçok yeni özellikte kazanan iOS Twitter uygulamasının bu güncellemesi ise şu an için indirilebilir durumda. Ülkemizde güncellemenin kullanıma girdiği belirtiliyor. Yeni sistemden sonra tepkilere göre güncellemelerin devam etmesi de gündemde. Tasarım yenilemelerinin dışında da değişiklikler yapılabileceği belirtiliyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?