Twitter Bazı iPhone Modelleri için Desteğini Kesiyor

0
92

Sosyal medya, yeni dünyanın trendi olmuş durumda. Kullanım oranlarına baktığımız zaman sosyal medya uygulamalarının, diğer tüm uygulamalar ve oyunların önünde olduğunu görüyoruz. İşte bu uygulamalardan birisi de Twitter.

Üçüncü büyük sosyal medya platformu olarak bildiğimiz Twitter, bir yandan popülerliğini korumak bir yandan da yeni dönemde kendisine daha fazla yer bulmak adına düzenlemelerine de sürekli olarak devam ediyor. Firmanın bu noktada yeni bir güncelleme daha yayınladığı açıklandı. Ancak bu sefer yayınlanan güncelleme bazı iOS kullanıcılarını pek memnun etmeyecek gibi gözüküyor.

Twitter Eski iOS İşletim Sistemlerine Desteğini Kesiyor

Yayınlanan son güncelleme sonrasında, uygulamanın bazı sistem kararlılıklarını geliştirdiği görülüyor. Çökme sorunlarının önüne geçilmesini ve uygulamanın daha doğru çalışması adına yayınlanan güncellemenin sürüm notları kısmında, kısa süre sonra iOS 9 serisine desteğin kesileceği belirtiliyor. Sürüm notlarına göre 7.29 .1 sürümünden sonra gelecek olan yeni Twitter güncellemesiyle beraber iOS 9 kullanan cihazlarda uygulama açılmayacak.

Twitter Haberler iOS

Twitter tarafından verilen bu kadarın nedeni de belli. Hem gelecek yeni güncellemelerin, eski işletim sisteminde sorunlara neden oluyor olması hem de eski sürümlerde bazı çökme sorunları yaşanıyor olması, böyle bir karara imza atılmasının ana nedeni. Mevcut kullanım oranlarına baktığımız zaman iOS 9 kullanan cihazların sayısının çok yüksek olmadığını görüyoruz.

Hal böyle olunca durumdan çok fazla kullanıcı etkilenmeyecektir. Ancak bu kısımda geleceğe yönelik bir sinyalleri çoktan yakmış durumda. Bir süre sonra iOS 10 işletim sistemi içinde aynı durumun geçerli olacağı güncellemeler gelecektir. Yapılan düzenlemeler bu yönde bir ilerleme olduğunu gösteriyor. Twitter tarafından yeni güncellemeler yayınlandıkça, durumun nasıl bir hal aldığını göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: Galaxy Note 9 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Önceki İçerikGalaxy Note 9 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı
Sonraki İçerikBİM iPhone 6 Satışlarına Başlıyor
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?