Twitter Apple Watch Desteğine Son Verdi

0
89

Şu sıralar güncelleme haberleriyle gündemden hiç düşmeyen sosyal medya uygulaması Twitter, son dönemde olmadığı kadar ilgi çekmeye başladı. Karakter sınırının 240-280 arasında değiştirileceğinin açıklanmasından sonra, teknoloji sitelerinde de gündem olan uygulama için bugün ortaya çıkan bir haberi kafaları bir hayli karıştırdı. Tam eski günlerine dönmek ve daha yaygın kullanım alanlarına sahip olmak için güncelleniyor derken, uygulama Apple Watch desteğine son verdi. Henüz resmi bir açıklama gelmedi fakat tüm işaretler bu kararı göstermekte. Özellikle iTunes üzerinden görüntülenen Twitter sayfasında yer alan ifadelerden sonra.

Apple Watch İçin Twitter Kesin Olarak Bitti Mi?

Düne kadar Apple Watch akıllı saatlerine uyumlu olarak çalışan uygulama, son güncelleme sonrasında saatlerden tamamen kaldırıldı. Sadece saatlerde yüklü olan uygulamalar değil, uygulama mağazasında da Twitter bağlantılarını görememeye başladık. Bu gelişmelerden sonra tek bir yorum yapıldı ve sosyal medya devinin Apple Watch desteğinin kesin olarak bittiği belirtildi. Fakat Apple’ın ya da Twitter’ın bir açıklama yapmadığını belirtelim.

Apple Watch twitter

Bu kararın nedeni güncelleme de olabilir. Karakter sınırı güncellemesi için yeni bir adım atıldığı veya bu kısımda Apple Watch uyumlu uygulamanın sorunlara neden olacağı düşünüldüğü için düzenlemeler yapılmak adına böyle bir karar görmüş olabiliriz.

Her ne kadar genel görüş, artık akıllı saat üzerinde Twitter uygulamasını göremeyeceğimiz üzerine olsa da açıklamaları takip etmek gerekecek. En azından sosyal medya uygulamasının bu konuda bir bilgilendirme yayınlaması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 11.1 Beta 1 iPhone 8 Sorununu Çözüyor Mu?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?