Türkiye’nin Üçüncü Apple Store Sürprizi !

0
583

Türkiye’de herkesin düşündüğünün aksine sadece iki tane Apple Store vardı. Herkes Apple ürünleri satan ve teknik servisi bulunan her yeri Apple Store sanıyor.
Türkiye için Apple Store sadece 2 tane ve onlarda İstanbul’da bulunuyor. Bir tanesi Zorlu, bir tanesi de Akasya alışveriş merkezinde bulunuyor. Ayrı ayrı Anadolu ve Avrupa yakasında bulunmaları da kullanıcılar için iyiydi. Apple Store‘un en büyük sıkıntısı talep fazlalığıydı. Bir hafta önceden ve gece 00:00 itibariyle açılan randevu sistemlerinin 00:04 civarlarında çoktan doluyor olması bir çok müşteriyi zora sokan bir durumdu. Demek ki Apple Store Türkiye’ye yetmiyor. Tabi bunun ticaretini yapan insanlarda oluyor. Onun haricinde randevuya başka ilden gelenler, randevu olmadan ürün değişimi yaptırmayanlar gibi bir çok sıkıntıya da yol açıyor. Üçüncü bir Apple Store’un Türkiye’de ki talebi tam anlamıyla karşılayıp karşılamayacağı ise merak konusu oldu.
Apple’ın 2015 yılının Aralık ayında kendi sitesinde yaptığı duyurularda iş alımları duyuruları da yer alıyordu. Kariyer sayfasındaki bu duyuru üçüncü bir Apple Store mu geliyor sorusunu akıllara getirmişti. Bunların üzerine bugünlerde MacReports sitesinin haberi merakları giderdi. Sitenin haberine göre Türkiye’de beklenen üçüncü Apple Store, Anadolu yakasında açılıyor. Anadolu yakasının ikinci Apple Store olacak mağaza da Emaar Square AVM’de açılacak. 2016 yılı içerisinden açılması beklenen mağazanın resmi bir açıklama ile duyurulmasını bekliyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?