Türkiye’deki Apple Store Mağazaları Açılıyor

0
135

Koronovirüs’ün etkilemediği sektör var mı? Sadece ülkemizde değil dünyada etkilenmeyen yer kalmadı. Binlerce mağaza kapatıldı. Ülkemizde de birçok mağazanın kapatıldığını gördük. Bunlar arasında Apple Store mağazaları da yer alıyordu. İtalya, İspanya gibi ülkelerde de mağazalarını kapatan Apple, ülkemizde de önlemler kapsamında mağazalarını kapatmıştı. Bu süreçte “Apple Store ne zaman açılacak?” soruları gelmeye başladı.

Ürünleri arızalı olan kullanıcılar, yeni ürünleri mağazadan almak isteyen kullanıcılar bu sorunun cevabını aramaktaydı. Sonunda Apple beklenen haberi verdi. 3 hafta kadar önce İtalya’da mağazaların açılması kararı verilmişti. Şimdi ülkemizde mağaza açılış tarihi açıklandı.

Türkiye Apple Store Ne Zaman Açılıyor?

Mağazaların açılışı için verilen tarih 8 Haziran oldu. Pazartesi günü açılacak olan mağazalar için şartlar da belirlendi. Mağazalar açılacak ama hemen normalleşme süreci beklemeyin. Tabii ki mağazalarda da bir sınırlama ya da düzenleme olacak.

Tedbir kararlarına uyulmasının gerekli olduğunu belirten Apple, bunun için şartlarını da belirledi. İlk şart mağazaya alınacak olan kişi sayısına ilişkin. Mağazaya alınacak olan kişi sayısının sınırlandırılacağı açıklandı.

Apple Store

Sosyal mesafe kapsamında mağazaya girecek kişi sayısının sınırlı tutulacağı belirtiliyor. Mağazanın boyutuna göre alınacak kişi sayısı konusunda karar verilecek. İlk etapta sadece Genius Bar ve servis talepleri karşılanacak.

İlk etapta daha çok teknik destek talepleri karşılanacak. Ürün satın almak isteyen kullanıcıların ise önce online olarak ürünü satın alması, mağazadan sadece teslim alması uygulaması yapılacak. Kullanıcılar yeni ürünleri mağazadan teslim alabilecek.

Mağazaların çalışma saatleri için de bir düzenleme söz konusu. Çalışma saatlerinde iki farklı mağaza için ayrı ayrı belirlenmiş durumda. Apple Zorlu mağazasının açılış saatleri 10:00 ile 18:00 arasında.

Bir diğer mağaza ise Apple Akasya mağazası olacak. Burada da saatler değişecek. 12:00 ile 20:00 arasında çalışma saatleri belirlenecek.

Diğer mağazalara girildiği zaman, nasıl maske takmak zorunlu ise Apple Store için de aynı durum geçerli olacak. Maske ve sosyal mesafe şartlarına uyarak mağazalara giriş yapabileceğiz.

Önceki İçerikiPhone 13 Maketi Sızdı! İşte Tasarım
Sonraki İçerikiPhone 11 Yeşil Ekran Sorunu ve Olası Çözümler
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?