Türkiye’de Apple Store’lar Kapatıldı – Ne Zamana Kadar?

0
2374

Koronavirüs etkisini giderek arttırdı ve kış aylarının da gelmesiyle beraber vaka sayıları rekor bir yükselişe geçti. Bu kapsamda ülke genelinde bazı önlemler alındığını biliyoruz. Tüm ülke de geçerli olacak olan önlemler bir yana, markalar da önlemler almaya başladı. Bunlardan birisi de Apple oldu. Firma Apple Store’lar için beklenen açıklamayı gerçekleştirdi.

Ülkemizde faaliyet gösteren Apple Store’lar için alınan kararla beraber Apple bir kez daha online mağazaya dönmüş oldu. Peki, alınan kararların detayları neler? Mağazalar ne kadar süre kapalı kalacak?

Apple Store Mağazaları Kapandı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan mağazalar için açıklamayı firma bizzat online sayfası üzerinden gerçekleştirdi.

Resmi mağaza sayfasına girdiğiniz zaman, Apple’ın bu merkezleri kapattığını görüyoruz. Zaten ülkemizde iki adet büyük mağaza var. Bunlardan birisi Zorlu Center’da olan mağaza bir diğeri ise Akasya’da olan mağaza.

İki mağaza için de geçici olarak kapatma kararı alındığını açıklayan Apple, çalışanların durumu hakkında ise bir bilgi vermedi. Muhtemelen çalışanların maaşlarında herhangi bir sorun olmayacak. Mağazaların kapalı kalacağı süre ise en çok merak edilen konu.

Apple Store

Ne yazık ki bu konuda da bir bilgi verme şansımız olmayacak çünkü sayfaya girdiğiniz zaman sadece şunu görüyorsunuz ki “Geçici olarak kapatıldı”. İleri gün planlama bölümüne baktığımız zaman ise en geç 18 Aralık tarihini görüyoruz ve bu tarihte de mağaza kapalı olarak gözüküyor.

Bu demek oluyor ki minimum olarak 1 hafta boyunca mağazalar kapalı kalacak. Üzerinde süreler için ise hala bilgi yok. Şimdilik Apple yeni ürün almak isteyen kullanıcılara yönlendirme yapıyor. Marka kullanıcıların online satış platformu üzerinden ürünleri almasını istiyor.

Ne zaman mağazaların yeniden açılacağı duyurulduğu zaman ya da bu konuda firmanın yeni bir karar alması durumu yaşanacak olursa bilgi vereceğiz. Şimdilik net olarak şunu söyleyelim ki Türkiye’de Apple Store mağazaları kapatıldı ve en az 1 hafta gibi bir süre boyunca da kapalı olarak kalacak gibi gözüküyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?