Turkcell BiP Hesap Silme Nasıl Yapılır?

0
458

Turkcell BiP, WhatsApp alternatifi bir mesajlaşma uygulaması arayanlar için ilk tercih edilen alternatiflerden biri oldu. Çünkü BiP, yerli ve milli bir mobil uygulama olarak biliniyor ve veri gizliliği konusunda da kullanıcılarına güzel ayrıcalıklar sunuyor. Bu sayede uygulama popülerliğini sürekli arttırmaya devam ediyor olsa da aradığını bulmayanlar ve tekrar WhatsApp’a dönmek isteyen kullanıcılar da var. Hangi nedenden olursa olsun uygulamadan ayrılmak isteyenlerin ise en çok merak ettikleri ve araştırdıkları kısım Turkcell BiP hesap silme işleminin nasıl yapılacağı.

Sonuçta uygulamadan ayrılıyorsunuz ve kullanmayı bırakacağınız için hesabınızın kapanmasını isteyebilirsiniz. Hesabını silmek isteyen kullanıcılar için bu işlem her ne kadar kolaylaştırılmış olsa da bilmeyenler ve uygulamada yeni olanlar için nasıl yapılacağını detaylı olarak anlatacağız.

Adım Adım Turkcell BiP Hesap Silme İşlemleri

Uygulamaya girdiğinizde menüleri beğenmemiş, gizlilikten emin olamamış, WhatsApp sonrası alışamamış ya da buna benzer birçok nedenden dolayı BiP hesap kapatma işlemini yapmak isteyebilirsiniz.

Açıkçası neden kısmına çok takılmamak gerekiyor. Bizim burada asıl amacımız, böyle bir karar verdiğiniz zaman hangi adımları ne sırayla uygulayacağınız. Neyse çok uzatmayalım ve adımlara geçelim. 🙂

  • 1.Adım: Telefonunuzda BiP uygulamanızı açarak işe başlayın.
  • 2.Adım: Tıpkı WhatsApp uygulamasındaki gibi ilk olarak “sohbetler” alanıyla karşılaşacaksınız ve buradan sol altta olan “Daha Fazla” sekmesine dokunacaksınız.
  • 3.Adım: En altta çark simgeli “Ayarlar” sekmesine dokunun.
  • 4.Adım: Şimdi profil fotoğrafına benzer bir simgesi olan “Hesabım” alanına dokunun.
  • 5.Adım: En alt kısımdaki “Hesabımı Sil” bölümüne dokunun.
  • 6.Adım: “Hesabımı Sil Uyarısı” açılacak. “Vazgeç” derseniz hesap silinmez ve işlem geri alınır. “Tamam” derseniz bu sefer hesabınız silinecektir.

Turkcell BiP hesap silme işlemi bitti. Artık hesabınız kapandı. Peki girdiğimiz bu menüler neyi ifade ediyordu? Ezbere hareket etmeyelim. Bu menüleri ve yaptığımız işlemleri de açıklayalım. Yine aklınızda soru işareti oluşacak bir bölüm olursa, yorumlarınızı bekleriz. 🙂

İlginizi Çekebilir: AirPods 3 için Tüm Bildiklerimiz! Nasıl Bir Kulaklık Gelecek?

1.Adım: Uygulamayı Açmak

Biliyorum bu kısımda anlatılacak bir şey yok. Siz tepki göstermeden bir detay verip bu bölümü geçiyorum. Turkcell BiP hesap silme işlemi illa ki uygulamanın içerisinde yapılan bir işlem. Bunun için uygulamayı başlatmak ilk adım diyoruz.

Turkcell BiP hesap silme

2.Adım: Sohbet Ekranından “Daha Fazla” Sekmesine Geçmek

Bu anlatımı kendi uygulamam üzerinden yaptım. Görsellerde yine kendi hazırlamış olduğum görseller. Paylaştığım görselden siz de anlayacaksınız ki sohbet ekranı WhatsApp ile çok benzer. Zaten iki uygulamayı da kullananlar için işlemler kolay olacak.

Sadece o detaylara ineceğimiz ayar menülerine geçmek adına BiP uygulamasında “Daha Fazla” şeklinde ek bir sekme belirlenmiş. WhatsApp uygulamasındaki 3 nokta gibi. Zaten simge olarak da üst üste 3 simge seçilmiş. Bu kısma giriyoruz ki tüm ayarlara ulaşacağımız bölüme geçelim.

Turkcell BiP hesap silme

3.Adım: En Alta İnin Zaten “Ayarları” Göreceksiniz

Hemen hemen her mobil uygulamada benzer yapı kullanılmakta. Telefonlarınızdan pay biçin. Ayalar kısmına gireceksiniz ki tüm hesap yönetimi bu kısımda düzenlenecek. Hesap silme işlemi de bir hesap yönetimi olduğu için ayarlar üzerinden giriş yapıyoruz. Çark simgesi ile Ayarlar sekmesi net bir şekilde belirlenmiş.

Turkcell BiP hesap silme

4.Adım: Silme İşlemi için “Hesabım” Kısmına Geçeceğiz

Yukarıda söylediğim gibi başta sohbet ayarları olmak üzere tüm ayalar, karşınıza çıkacak. Hesap silme için doğal olarak hesap ayarlarına gireceğiz bunun için de “Hesabım” isimli bir menü oluşturulmuş.

Turkcell BiP hesap silme

5.Adım: En Sonda “Hesabı Sil” Alanı

Zaten ekranda göreceksiniz. Hesabı sil kısmı direk buraya eklenmiş. Buna dokunarak işlemi başlatıyor olacağız.

6.Adım: Son Onayı Veriyoruz

Bu sadece Turkcell BiP hesap silme için geçerli olan bir şey değil. Bir Facebook hesabını silmek istediğinizde ya da WhatsApp fark etmez sizden ikinci bir onay istenir. Gerçekten emin olup olmadığınız sorulur. İşte BiP uygulaması da bunu yapıyor. Gerçekten emin olduğunuzu soran uyarı, uygulama hesabınız silindiği zaman ne olacağını da özetliyor.

Ve İşte Bu Kadar…

Bu adımları uygulamak yeterli. Görselleri de ekledim ve işlem çok basit ama adımları da açıkladık. Bitti mi? Bitmedi dostlar. 🙂 Siz sormadan ben bazı sorulara cevap vererek BiP hesabını kalıcı olarak silme konusunda merak edilenleri açıklamak istiyorum. Hadi bir soru cevap yapalım.

Turkcell BiP hesap silme

Turkcell BiP Hesabını Kalıcı Olarak Silme Konusunda Merak Edilenler

1.Soru: Hesabım Silindiği Zaman Gönderdiğim Mesajlar Silinir Mi?

Cevap: Bir mesajı gönderdiğiniz zaman ve bu mesaj karşı taraf tarafından okunduğu zaman, sizin uygulamayı silmeniz mesajın silinmesine neden olacak bir durum değil. Yani mesajlar yine karşı tarafta gözükebilir. Bunu göz önüne alın.

2.Soru: Hesabımı Sildiğimde Hangi Bilgiler Siliniyor?

Cevap: Hesap silindiği zaman, profil fotoğrafınız, profil bilgileriniz, tüm mesajlarınız ve gruplarınız silinecektir. Üstelik bunların arşivlenmesi gibi bir durum olmayacak.

3.Soru: Yeniden Hesap Açabilir miyim?

Cevap: Evet! İstediğiniz zaman yeniden hesap açabilirsiniz.

4.Soru: BiP Web Üzerinden Hesap Silinir mi?

Cevap: Bu mümkün değil. Web sürümünde silme işlemi yapılabiliyor. Tabii ki şu an için.

Evet artık Turkcell BiP hesap silme işlemi için her detayı anlattığımı düşünüyorum. Yine de sorunuz varsa, yorum kısmı bunun için var. Mesajlarınızı bekliyorum 🙂

Önceki İçerikAirPods 3 için Tüm Bildiklerimiz! Nasıl Bir Kulaklık Gelecek?
Sonraki İçerikiPhone 13 Tasarımı Değişiyor! Yeni Bir Kamera Alanı Gelebilir
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?