iPhone akıllı telefonlarında kullanıla kameralar diğer birçok akıllı telefon kamerasından biraz daha farklı bir yapıya sahip. Özellikle son seri iPhone 7 Plus akıllı telefonlarında markanın ciddi derecede kamera konusunda profesyonelleştiğini de görebiliyorsunuz.

Teknoloji devinin oldukça yüksek potansiyele sahip olan kameraları birçok iPhone uygulamasında da geliştiricilerin yararlandığı teknolojiler olarak biliniyor. Bu durumun son örneği ise Cone – Live Color Picker uygulaması. Bir geliştirici tarafından yayınlanan uygulama sayesinde özellikle tasarımcıların işinin bir hayli kolaylaşacağını da söylemek gerekiyor. Hemen uygulamanın ne amaçlı kullanıldığına ve özelliklerine geçelim.

Cone – Live Color Picker Nedir? Nasıl Kullanılır?

Cone – Live Color Picker uygulaması tam anlamıyla bir tasarımcı uygulaması. iPhone telefonunuza yükleyebildiğiniz uygulamada telefonunuzun kamerasını kullanarak gösterdiğiniz görüntülerin içerisinde yer alan renkler tespit ediliyor.

Cone – Live Color Picker uygulaması

Şöyle ki Cone – Live Color Picker uygulamasını çalıştırıp ardından ise kameranızı rengini öğrenmek istediğiniz görüntüye çeviriyorsunuz. Program çekilen görüntünün içerisinde yer alan renklerin kodları ve isimleriyle beraber kullanıcılara sunulmasını sağlıyor. Üstelik Cone – Live Color Picker uygulamasıyla sadece bilinen ya da nesnelerin renkleri değil doğrudan manzaralarda hayran bırakan renkleri de tespit edebiliyorsunuz.

Mesela gün batımında güneşin ufuk çizgisinde oluşturduğu rengi program sayesinde öğrenmeniz mümkün. Sadece yapmanız gereken Cone – Live Color Picker uygulamasıyla görüntünün fotoğrafını çekmek oluyor. Bunun dışında Adobe uygulamalarıyla da bağlanabilen uygulama tüm tasarımlarınızda bu şekilde kolayda RGB renk kodlarını kullanmanıza olanak veriyor. Bunun dışında renklerin HEX kodlarını da veren programın oldukça kullanışlı olduğunu da belirtelim.

iPhone Cone Live Color Picker uygulaması

Cone – Live Color Picker Bilmeniz Gerekenler

Genel olarak ne işe yaradığı konusunda bilgi verdikten sonra şimdi ise Cone – Live Color Picker uygulaması hakkında bilmeniz gerekenleri aktaralım.

Uygulama boyutu: 30 MB

Geliştirici: Kushagra Agarwal

İşletim Sistemi Desteği: iOS 10 ve üstü

Ücreti: Ülkemizde 7 TL

Tüm bu özellikleriyle beraber daha çok tasarımcılara hitap ediyor olsa da web site sahiplerinin tema seçimlerinde renklendirme sisteminde bile kullanabilecekleri uygulamanın ne kadar ilgi göreceği merak konusu. Uygulamanın resmi iTunes bağlantısı ise hemen aşağıda.  

Cone – Live Color Picker

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?