Tim Cook Açıkladı – Yeni Ürünler Geliyor!

0
656

Apple tarihinde en başarılı olan yöneticilerden biri olan Tim Cook, kısa süre önce sürpriz bir açıklama yaptı. Ünlü isim tarafından yapılan açıklama önemli çünkü söylenene göre Apple için 2020 yılı daha bitmedi.

Ünlü isim 2020 yılı bitmeden yeni Apple ürünlerini tanıtacaklarını belirtti. “Heyecan Verici Yeni Ürünler” ifadesinin kullanıldığı yeni ürünler için tanıtım hazırlıklarına bile geçildiği söylendi. Biliyorsunuz ki Apple pandemi süreci nedeniyle tanıtımları canlı yayınlamıyor da bant kaydı üzerinden yayınlıyor.

Buradan şunu anlıyoruz ki belki de Apple çoktan yeni ürünlerini hazırladı ve bant kayıtlarını çekme kısmına geçti. Şimdi merak edilen asıl şey ise markanın ne tanıtacağı kısmı. Tim Cook bu konuda bilgi vermedi ama tabii ki daha önceden ortaya çıkmış olan sızıntılar var.

Apple 2020 Yılı Bitmeden Neler Tanıtacak?

Tim Cook açıklaması sonrasında kesin olarak tanıtımların yapılacağını ve yılın Apple için bitmediğini görmüş olduk. Tanıtımının yapılması beklenen ürünler ise belli. Bu ürünler için listeleme yapacağım.

  • AirPods Studio adı verilen bir kafa üstü kulaklık modeli
  • AirTag adı verilen ve eşyaların kaybolmasını engelleyecek bir akıllı rozet
  • Yeni bir AirPods kulaklık
  • Apple Silikon işlemcilerin kullanılacağı 12 inç MacBook modeli
  • Sürpriz olabilecek Mac modelleri

Tim Cook

Şu an için sızıntılarda yer alan bilgilerde gördüğümüz ürünler bunlar. Özellikle yeni Mac modellerinin üzerinde çok duruluyor. Daha önce bu modellerin 17 Kasım tarihinde tanıtılacağı bile iddia edilmiş ve Apple’ın hazırlandığı söylenmişti.

17 Kasım’da Mac için düzenlenecek olan etkinlikte diğer ürünlerin tanıtımı da yapılabilir. Beklenti bu yönde. Başta bir etkinlik için tarih ya da Mac etkinliği için kesin tarih açıklaması ise yok. Tim Cook sinyali vermiş oldu ama hala net olarak yeni ürünlerin duyurulacağı tanıtımların tarihleri paylaşılmadı.

Yıl sonuna çok zaman yok. Bunun için yakın zamanda etkinlikler için de paylaşımların geleceğini düşünüyoruz. Apple cephesinden yeni bir açıklama gelene kadar bekleyeceğiz.

Önceki İçerikmacOS Big Sur 11.0.1 Beta 1 Geldi – Sürpriz Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikApple, iPad ile Yine Lider Oldu
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?