THY Uygulaması için Apple Watch Güncellemesi

0
66

Türk Hava Yolları’nın resmi mobil uygulaması için sevindirici bir haber geldi. Kısa süre önce güncelleme alan güncellemenin, uygulamaya önemli işlevsel özellikler kazandırdığını gördük. Güncellemenin en çok dikkat çeken artısı ise Apple Watch akıllı saatleri için yapılan güncelleme oldu. Mobil biniş kartı özelliği ile güncellenen uygulama için Apple Watch desteği de açıklandı.

THY Bileti Apple Watch ile Okutulabilecek

Güncelleme sonrasında mobil bini kartı desteği akıllı saatlere de gelmiş oldu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar biletlerini akıllı saatlerine yükleyebilecekler. Akıllı saat üzerinden okutulacak olan bir QR kod ile bilet kontrollerinizi yaptırabileceksiniz.

Aslında sistem çok yeni değil. Daha önce akıllı telefonlar üzerinden işleyiş vardı. Akıllı telefonlar üzerinden biletinizin QR kodunu okutabiliyordunuz. Biletin QR kodunun okutulmasından sonra, herhangi ek bir işleme gerek kalmadan biniş kartı gösterilmiş oluyordu.

THY

Bir yandan kağıt tüketiminin önüne geçilmesini sağlayan sistem bir yandan da işlemlerin hızlanmasını ve kontrollerin kolaylaştırılmasını sağlamakta. Akıllı telefonlarda yer alan özelliğin Apple Watch için kullanıma girmesinin dışında, diğer akıllı saatler için bu desteğin ne zaman geleceği de merak konusu. Henüz bu konuda net bir bilgi yok.

Belli başlı iyileştirmeleri de uygulamaya ekleyen yeni güncellemenin sürüm numarasının da 1.9.0 olduğunu eklemiş olalım. Resmi uygulama mağazası üzerinden uygulamanızı güncelleyebilirsiniz. Hem mobil hem de Apple Watch sürümü bu şekilde güncellenmiş olacak.

Önceki İçerikiOS 13.3.1 beta 3 Yayınlandı!
Sonraki İçerik2020’de Satın Alınacak En İyi iPhone 7 Kılıfları
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?