Tesla CEO’su Elon Musk Tesla’nın Yapacaklarını Açıkladı

0
77

Tesla markasının CEO’su olan Elon Musk elektrik ile çalışan arabaları ile şirketlin ilerde yapacakları hakkında planlarını paylaştı. Yaptığı bu açıklamaya baktığımızda Tesla şirketinin yakın bir zamanda elektrik ile çalışan kamyon ve otobüs yapacağını ve güneş sistemi ile çalışan sistemler üzerinde çalışmalar yaptığını söyleyebiliriz.

Ana plan ve ikinci plan olmak üzere paylaşmış oluğu yazısında Elon Musk, değişik kategorilerde yeni araçlar üretmek istediklerini ve elektrikli araçlar için servislerini önem taşıyan bir planı olan karbonsuz enerji girişimi vizyonunu çizdi. Söz konusu olan bu vizyon ile kendilerine yeni müşteriler çekmeyi hedefleyen Tesla rakiplerine göre çok avantajlı çalışmalar yapıyor.

Tesla’nın şimdi üreteceği aracı ise Tesla Semi adında bir kamyon olacak. Ayrıca toplu taşıma için de kullanılacak bir otobüs de üretmeyi planlıyorlar. Söylediğimiz bu araçlar bir sonraki yıl Tesla’nın elektrikli arabalarını çıkartması ile birlikte satışa sunulacak.

Elon Musk yaptığı açıklama da güneş paneli üreticisi olan SolarCity’yi de almanın şirket için çok önemli bir adım olacağını ifade etti. Bununla beraber Elon Musk insanız kendiliğinden sürülecek olan bu arabaların normal arabadan 10 kat daha da hızlı yapacaklarını söyledi. SolarCity’nin yüzde 22’lik bir hissesine sahip olan Elon Musk Tesla şirketine SolarCity’i almayı önermişti. Tesla şirketinin arabaları için SolarCity’i alarak yeni bir şey üretmek için çalışması bekleniliyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?