İstanbul iPhone teknik servisi (iPad, iPod, MacBook)

İstanbul Apple teknik servisi sayfamıza hoşgeldiniz. iPhone’unuz bozulduysa yapmanız gereken iyi bir İstanbul iPhone servisi bulmaktır. Tabii sadece iPhone değil; iPad, Mac, MacBook ve diğer tüm Apple ürünleri hakkında sizlere teknik servis önerisi yapacağız.

2021 Güncellemesi: Sistemimiz değişti. İstanbul’da yer alan iPhone teknik servisleri hakkındaki sayfamıza ulaşmak için tıklayınız.

Eski içerik:

AppleUzmani.net iPhone ekran değişiminde ………………. tavsiye ediyor. ………………… yılların verdiği deneyimle iPhone ekran değişimini maksimum 30 – 40 dakikada sorunsuz gerçekleştiriyor. Üstelik yaptığı tamire 6 ay garanti veriyor. Tüm yapılan işlemleri siz görebiliyorsunuz. İşlem sonunda da size kaliteli bir ekran koruyucu hediye ediyorlar.

 

Apple Yetkili servis mi yoksa Apple özel teknik servis mi?

Apple ürününüzü servise vermeden önce, yetkili servisle, özel Apple teknik servisleri arasındaki farkları bilmeniz gerekmekte. Kolay anlaşılması için bazı konuları madde madde aşağıda sıraladık:

Apple ürününüz arızalandıysa 2 seçeneğiniz var: Apple yetkili servisleri – Apple özel teknik servisleri

#1 Eğer cihazınızın garantisi devam ediyorsa ve devam etmesini istiyorsanız Apple yetkili servislerine cihazınızı teslim etmelisiniz. Çünkü yetkili olmayan özel bir servisin yaptığı müdahale yetkisiz müdahale olarak adlandırılır. Bu da cihazın garanti kapsamının dışında kalmasına neden olur.  iPhone Yetkisiz müdahale başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

#2 Cihazınızda yaşanan sorun garanti kapsamında değilse, özel Apple teknik servislerinde daha uygun fiyata yaptırabilirsiniz. Ama cihazınızın tamamen garanti kapsamından çıkacağını unutmayın.

Örneğin aşağıdaki sorunlar garanti kapsamında değildir:

Apple yetkili servislerde ekran değişimi fiyatları aşağıdaki gibi:

Not: Garanti kapsamında olan cihazınızı yukarıdaki fiyatlarla tamir ettirirseniz, garanti kapsamınız kaldığı yerden devam edecektir. Sorununuz sadece ekranda ise Apple yetkili servislerinde tamir ettirmenizi tavsiye ederiz. Ama diğer tüm sorunlar, yukarıdaki resimde görülen “Diğer Hasar” kısmındaki fiyatlarla tamir edilmektedir. Bu fiyatlar aynı zamanda cihaz değişimi fiyatlarıdır.

#3  Özel Apple servislerinde her sorun için bir ücret vardır.

#4 Cihazınız suya düştüyse ya Apple yetkili servislerinde yukarıdaki tabloda bulunan diğer hasar ücreti ile cihaz değişimi yaptıracaksınız ya da özel İstanbul Apple teknik servislerinde tamir ettireceksiniz. Burada da karar sizin. Üst modeller için Apple yetkili servisleri mantıklı olabilirken, düşük model iPhone’lar için de İstanbul iPhone özel servisleri mantıklı olabilir.

#5 Garantiniz tamamen bittiyse korkacak birşey yok demektir. Pil değişimi haricindeki tüm işlemleri İstanbul’da bulabileceğiniz kaliteli bir iPhone servisine yaptırabilirsiniz. (2018 sonuna kadar pil değişiminde Apple yetkili servisleri kampanya yapıyor. 129 TL’ye değiştirtebiliyorsunuz. )

İstanbul’da iyi bir Apple / iPhone teknik servisi bulmak

Binlerce lira verdiğiniz bir üründen üst düzeyde konfor beklemek hakkınız. Bunun içinde arıza olması durumunda kaliteli malzeme kullanan ve kaliteli işçilik yapan bir iPhone teknik servisine telefonunuzu teslim etmelisiniz.

Bu konuda dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var:

  • Apple’dan orijinal parça bulmak zordur. Orijinal malzeme elde etmek için İstanbul’daki bir çok iPhone teknik servisi özel yöntemler kullanıyor.  Anlaşma yapmadan önce kullanılacak malzemenin orijinal mi yoksa eşdeğer mi olduğunu öğrenin. Orijinal olmayan malzemelerin de kaliteli olanı olduğu gibi çok kalitesiz olanları da var. Örneğin; ekran değişimi yaptırırsınız ama yeni ekranınızın dokunmatiği algılamayabilir.
  • Cihazınızın imeisi çok değerlidir. Kolayca çalınabilir. Böyle bir durum olursa, cihazınızı tek bir hat için tanımlatmanız gerekir. Dolayısıyla da artık o cihaz sadece o hat ile çalışacaktır. Bu yüzden güvenilir bir Apple / iPhone teknik servisi bulmanız önemlidir.
  • 2021 Güncellemesi: Sistemimiz değişti. İstanbul’da yer alan iPhone teknik servisleri hakkındaki sayfamıza ulaşmak için tıklayınız.