Ankara Apple (iPhone vb..) Teknik Servisi

Söz konusu olan bir Apple ürünüyse, arızalandığı zaman her firmaya tamir ettiremeyeceğini çoğu Apple kullanıcısı bilir. Apple teknik servisi lazım olduğunda Ankaralılara yardımcı olmak amacıyla Ankara Apple-iPhone teknik servisi adında böyle bir sayfa yayınlamaya karar verdik. Bu sayfada sizlerle AppleUzmani.net olarak önerdiğimiz teknik servisleri paylaşacağız.

Apple tüketici elektroniğinde birçok alanda cihaz geliştiren dünyanın en büyük firmalarından birisi. Bu ürünler ;

 • Akıllı telefon olarak iPhone,
 • Akıllı saat olarak Apple Watch,
 • Tablet bilgisayar olarak iPad,
 • Müzik/medya oynatıcı olarak iPod,
 • Laptop bilgisayar olarak Macbook,
 • Masa üstü bilgisayar olarak iMac,
 • Akıılı ev otomasyon sistemi olarak HomePod,
 • Medya akış cihazı olarak Apple TV,

Apple cihazlarından birisi ile sorun yaşarsanız size en yakın Apple teknik servisini bulmanız gerekecek. Ankara’da yaşayanlara, en iyi Apple teknik servisini bulmalarında yardımcı olmak istiyoruz.

Önemli Not:

 • Satın aldığınız Apple ürünü 2 yıl Apple Türkiye garantisindedir. (Yurtdışı cihaz ise genelde 1 yıl distrübütör+1 yıl Apple Türkiye) Eğer sorununuz garanti kapsamında çözülebilecek bir sorunsa Apple yetkili servislerine başvurmanızı tavsiye ediyoruz.
 • Sorun garanti kapsamında değilse o zaman özel Apple servislerine tamir ettirmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü Apple garanti kapsamı dışındaki sorunları fahiş fiyatlarla tamir ediyor. Özel servisler çoğu zaman çok daha ucuza tamir işlemini gerçekleştiriyor.
 • Garanti süreniz bittiyse veya çok az kaldıysa yine Ankara’da bulunan özel Apple servislerine tamir ettirmenizi öneriyoruz.
 • Apple yetkili servisleri dışında yapılan bir onarım yabancı müdahale olarak adlandırılır ve cihaz garanti kapsamından çıkarılır. Özel serviste tamir yaptırmak istiyorsanız bu konuya özellikle dikkat ediniz.

AppleUzmani.net sitesine her gün teknik servisle alakalı onlarca soru ve yorum gelir. Bu sayede hangi sorunun ne ölçüde yaşandığını biliyoruz. Aşağıda birçok kişiye karar vermesinde yardımcı olacağını umduğumuz bazı örnek durumları paylaştık.

iPhone Teknik Servis Yaşanmış Olaylar

Örnek durum 1- A kişisine garanti kapsamında olan iPhone 7 cihazının ekranı kırılıyor. Ekran kırılması garanti kapsamında tamir edilmez. Apple yetkili servis 629 TL ekran değişim ücreti alacaktır. Tamir sonrasında cihazın garanti kapsamı devam edecektir.

Önerimiz: Bu durumda Apple yetkili servislerinde değişim yaptırmanızı öneriyoruz. Çünkü ekran değişimi sonrası garanti kapsamınız devam edecek ve farklı bir sorunda ücretsiz tamir veya cihaz değişimi yaptırabileceksiniz.

Ama 629 TL’niz yoksa veya garantinizin bitmesine az bir zaman kaldıysa veya garantinizin bitmesi umurunuzda değilse; bu ekran Ankara iPhone özel teknik servislerinden birisinde değiştirilirse 150-200 TL civarında değişiyor. Ama orijinal olup olmadığına dikkat etmek gerekir. Çoğu özel servis orijinal olmayan ekran takmaktadır. Orijinal olmayan ekranlar 10-15 dolara yabancı alışveriş sitelerinde satılıyor. Bu yüzden güvenilir yerlerle çalışmakta yarar var.

Örnek durum 2- B kişisinin garantisi bitmiş iPhone 6s cihazı var.  Bu cihazın hoparlöründe sorun var. Aynı zamanda 1-2 başka sorunu da var.

Önerimiz: Cihazın garantisi olmadığı için Apple yetkili servisi …………… TL’ye tamir yapacaktır. Bu durumda Ankara Özel iPhone Servislerinden birisine cihazı vermeniz daha mantıklı olabilir.  Çünkü özel servislerde 100-150 TL arası rahatlıkla iPhone hoparlör değişimi yaptırılabilir.

Bu sayfa henüz tamamlanmamıştır. Bu sayfada Ankara iPhone Teknik Servislerinin bir listesini bulacaksınız. Her servis, güncel fiyatlarıyla ve tüm iletişim bilgileriyle sayfamıza eklenecek.

2021 Güncellemesi: Sistemimiz değişti. Ankara’da yer alan iPhone teknik servisleri hakkındaki sayfamıza ulaşmak için tıklayınız.