Ted Lasso Dizisinde Gözüken Çentiksiz iPhone, 14 Serisi Olabilir mi?

0

Apple’ın tanıtımına bir şey kalmadı. Yakında telefonları göreceğiz. Tabii ki sadece telefonlar değil birçok yeni cihazı göreceğiz ama burada gözlerimiz telefonları arayacak. iPhone 13 serisi için ne bekliyoruz ne beklemiyoruz biliyoruz. Sızıntılar doğru gelecek olursa, ufak tasarım değişiklikleri göreceğiz. Fakat zaman zaman bu beklentileri değiştiren gelişmeler de yaşanıyor. Son gelişme Apple TV+ platformunun ünlü dizisi Ted Lasso yapımından bir sahne ile karşımıza çıktı.

Apple TV+ platformunda yayınlanan dizide bir iPhone modeli gözüktü ve bu modelin çentiksiz olması tartışmalara neden oldu.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch 7 Gecikecek mi?  

Ted Lasso Dizisindeki iPhone Bir Mesaj mı?

Telefonun hangi seriye ait olduğu konusunda tartışmalar da sosyal medyada gündem oldu. Öyle ki telefonun çentiksiz olması, acaba çentiksiz bir iPhone akıllı telefon modeli mi geliyor sorularını akla getirdi.

Fakat iPhone 13 akıllı telefonlarının bu zamana kadar gelen tüm fotoğraflarında ve taslak çizimlerinde çentik alanının durduğunu gördük. Ayrıca alanın otorite olan isimleri de aynı durumu ortaya koydu.

Ünlü analistler telefonda çentikli bir tasarımın olacağı yönünde bilgiler verdi. Durum böyle olunca, söz konusu akıllı telefon modelinde çentik kullanımının değişmesi beklenmiyor. Yani iPhone 13 için çentik devam edecek deniyor.

Ted Lasso

Hatta iddialarda Ted Lasso dizisinde yer alan akıllı telefonun iPhone 14 modellerine ait olduğu bile söylendi. iPhone 14 akıllı telefon modelinde çentik alanının olmaması gibi bir ihtimal söz konusu olacak. Bu ihtimali de düşündüğümüz zaman söz konusu akıllı telefon, 14 serisine ait olacak iddiaları güçleniyor.

Fakat telefonun arka kısmındaki yapının iPhone 12 modeliyle oldukça benzer olduğunu da söylemek lazım. Hatta arka kısım olduğu gibi iPhone 12 serisi akıllı telefon modellerini yansıtıyor desek yeridir.

Bu durum iyice kafaları karıştırmış durumda. Böyle olunca acaba Apple, yeni telefonlar için bir reklam çalışmasına mı imza attı soruları da gündeme gelir oldu. iPhone 13 tanıtımı sırasında bu konuda soru işaretleri ortadan kalkacaktır. Apple lansman sırasında çentik alanı için de açıklama yapacak.

Önceki İçerikApple Watch 7 Gecikecek mi?  
Sonraki İçerikiPhone 13 ve iPhone 13 Pro Ekran Koruyucularını Satmaya Başladılar
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?