Swap Cihaz Nedir?

182

Swap cihaz ya da swap ürün kavramı, son dönemlerde birçok teknoloji şirketinin garanti politikaları arasında karşımıza çıkmaya başladı. Bazı müşteriler swap cihazı sorun etmezken, bazıları ise swap cihaz politikasından hiç de hoşnut değil. Peki Swap cihaz nedir?

Swap Cihaz Nedir?

Swap cihaz, garanti süresi sona ermeden arızalanan ve onarım için yetkili teknik servise teslim edilen cihazın, yasal teslim süresi (genellikle 1 ay) içinde onarılamaması sonucunda, müşteriye verilen daha önce onarım için servise verilmiş aynı modeldeki başka bir eşdeğer cihazdır. Apple’ın swap cihaz politikası değişiktir. Apple yeni cihaz verdiğini ifade etmektedir. Ayrıntı için konu altına bakınız.

Swap Cihaz Sıfır mı?

Kullandığınız Play Station’un garanti süresi dolmadan sizden kaynaklanmayan bir hatadan dolayı arızalandığını varsayalım. Play Station’ı Sony yetkili teknik servisine onarım için teslim ettiniz. Yasal olarak cihazınızın 1 ay içinde onarılıp size sorunsuz şekilde teslim edilmesi gerekiyor. Ancak teknik servis bu süre içinde cihazı onarıp size teslim edemedi. Bu durumda, garanti politikasında yer alıyorsa firma daha önce onarım için teknik servise bırakılmış ve aynı modeldeki sorunsuz başka bir Play Station’ı size verebilir. İşte teknik servisin size verdiği bu Play Station, swap cihaz oluyor. Yani swap cihaz sıfır değil, ancak yazılımsal ve donanımsal olarak sıfırlanmış bir cihazdır.

Müşteriye verilen swap cihazın üretim tarihi, müşterinin servise verdiği kendi cihazıyla aynı olmak zorundadır. Yani müşterinin 2016 üretimi bir cihazı yerine, 2015 üretimi bir swap cihaz verilemez.

Swap Cihazın Dezavantajları Var mı?

Swap cihaz her ne kadar daha önce başka birinin kullandığı ve arızalandığı için teknik servise teslim edilen bir cihaz olsa da, arızalı ve deforme olmuş tüm parçaları değiştirildiği ve detaylı bir hijyen işleminden geçirildiği için herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Ancak swap cihazı kabul etmek zorunda olmadığınızın altını da çizelim. Firmalar politikaları gereği kar oranlarını yüksek tutmak için müşterilere swap cihaz teklifinde bulunabilirler. Ancak müşterinin swap cihazı kabul etmeme hakkı vardır.

Teknik servis yasal süre içinde cihazınızı onarıp size teslim edemiyorsa, aynı modelde kullanılmamış bir cihaz isteme ya da fatura bedelini iade isteme haklarınızı kullanabilirsiniz.

Apple’ın Swap Politikası Nasıldır?

Apple destek ekibi, Apple’da swap cihaz kavramının arızalı ürün yerine hiç kullanılmamış, yani sıfır bir ürün verilmesi olduğunu belirtiyor. Yani garanti kapsamındaki Apple cihazınızı teknik servise verdiğinizde, yasal süre içinde onarılamayacak bir arıza olduğu tespit edilirse size hiç kullanılmamış aynı modelde kutulu biri ürün veriliyor.

Kısaca Apple’da “swap” kavramı “bire bir değişim” anlamına geliyor.

17/02/2018 Güncellemesi: Apple’da oldukça üst konumda olan bir çalışandan aldığımız bilgiye göre Apple Swap cihaz olarak hiç kullanılmamış bir cihaz veriyor. 4 kez değişim olan cihaz için AppleCare’den kapalı kutu cihaz istenebiliyor.

İlginizi Çekebilir: iPad Etkin Değil Hatası ve Çözümü

Önceki İçerikApple TV’de Siri Nasıl Açılır ve Kullanılır?
Sonraki İçerikGmail Şifresini Unuttum Nasıl Öğrenebilirim?
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir.

182 YORUMLAR

 1. Telefonumu servise yollamayı düşünüyorum ve sorunlu daha alalı 5-6 ay oldu temiz kullanıyorum ama sıkıntılı sinirlendim bu duruma birkaç güne servise yollayacağım swap işlemi hoşuma gitmedi eğer değiştirme onayı alırsa swap işlemi değilde kapalı yani sıfırdan verme şansları yok mu daha önce birisinin kullandığı ve sorunlu olan telefonu niye kullanayım ki..

 2. fatih bey merhaba cihazim 6s plus 2 kere qenpa servisine gönderdim wifi sıkıntısıyla resetleyip geri yolladılar şimdi yine aynı sorun wifi bulmuyor pupaya verdim 3. kez orda cihazdan çıkış yapamadı wifi bulamadığı için baglanamadigi için dedi ücretsiz değişim olur dedi ordaki cocuk bana msj geldi bugun cihaz onarim merkezinde incelemede diye bide pupadaki arkadas msj gelirse size iphonumu bul diye baska bi apple cihazndan iclouda giris yapip sonra cikis yapmami soyledi pek anlamadim sizde swapmı gelir cihazı alali daha 7 ay oldu kasko ve garanti var

 3. bende ıphone 7 telofon aldım gelen aramalarda ses cok az gelıyordu vede wifisinde sıkıntı vardı bırde kamerası bazen ılk actıgımda sımsıyah bır ekran cıkıyor uygulamayı kapatıp yenıden actıgımda duzelıyordu garantıye verdım bundakı gerı donus ne olur sızcswap urunmu tamırı mumkunmudur tesekkurler sımdıden

 4. iPhone 8’im sim kartı algılamadığı için apple servise gitti. Swap cihaz vermediler, yazılımını silip geri yükleyerek geri verdiler. Şu anda da telefonumun ahizesinde sorun var, telefon görüşmesi yapamıyorum desem yeridir. Bu durumda swap cihaz verirler mi? Diğer bir sorum ise bu swap cihazlar yeni mi yoksa “yenilenmiş” eski telefonlar mı?

 5. Telefonum apple 6 yurtdışıdır telefonda ekran ve pil sıkıntısı vardı telefon değişim verdiler acaba kutulumu gelir birde swapmıdır apple onarım merkezi değişim verdi

 6. Sende ne dediğini bilmiyorsun ki. Bi yorumunda swap cihaz tamamen sıfır diyorsun bi yorumunda swap cihaz sıfır değil diyorsun. Bi yorumunda swap cihazı alın öneririm diyorsun bi yorumunda swap cihazı önermem diyorsun

  • Apple swap cihaz sıfır diyor. Apple’da çalışanlar da sıfır diyor. Ama yenilenmiş diye de açıklama yaptılar. Ekranı ve kasası garicinde sıfır dediler. Apple net bir açıklama yapmıyor. Alın diyorum çünkü başka çaresi yok. Kutulu istese sanki alabilecek mi?

 7. telefonumda pixel dağılması oluştu darbe söz konusu değil çizik yok cihazımda ekranda noktalar oluştu durduk yere garantiye göndericem sıfırını mı verirler tamir mi edip veririler saygılar

 8. Merhabana ıphone 8 aldım media marktan 12 gün oldu ekranda siyah çizgi olustu kendiliğinden bunun icin ne yapmam gerek ? Garanti sizce ne yapar ?

 9. Merhabalar 5 mayısta iphone 7 aldım,iphonenun kendi orjinal kabını kullanıyorum aldığımdan beri ve aldığım gün kırılmaz cam taktırmıştım,camı bi çıkardım eskidi diye arka kasasının ve ön kasasının bazı yerlerinde boya atmış,üst camı hafif kırılmış,telefon düştü desem takla atmadan bu kadar farklı yerlerden hasarlanamaz. Garantim 5 mayıs 2020de doluyor,ücretsiz kozmetik onarım yapılır mı?

 10. 1 hafta önce şarj sorunu nedeniyle iphone 6s i garantiye verdim yorumlarınıza baktığımda swap ürün istemiyorum kutulu sıfır ürün istediğimde ücret ödermiyim

 11. Telefonumu garantiye verdim. Servis işlemlerinde ;
  ”Görsel Mekanik İncelemelerde iPhone yerleşik Arka/iSight kamera, fotoğraf çekme ile ilgili sorunlar tespit edilmiştir.
  Bozuk renkler, grafik sorunları, bozulmuş görüntü, çizgiler/bloklar, ortam ışığı algılayıcısı sorunları.
  Değişim veya Onarım amaçlı kontrol edilecek.” yazıyor. Sizce değişim mi olur ?

 12. Fatih bey bende 15 aylık iPhone 7 plus var kiminle görüşme yapsam sesin gelmiyor diyor ve elma nın olduğu yerde saat tıkırtısı benzeri ses var ayrıca wifi açık iken uzaklaşmam halinde döndüğümde wifi yi görmüyor. Sizce telefonu değiştirirlermi? Lütfen cevap verir misiniz.

 13. merhaba telefonumdaki arızalardan dolayı apple teknik servise telefonumu gönderdim fakat araştırmalarında hoparlör desteklenmeyen ürün olarak tesbit ettiklerinden ve bedelini karşılamayıda reddettiğimden dolayı hiçbir işlem yapmadan bana geri gönderdiler sonucunda tüketici hakem heyetine müracat yaptım, tüketici hakem heyeti beni haklı bularak, satışın iptal edilmesine, ayıplı ürünün geri alınmasına ve yenisi ile değişimine, diyerek karar çıkardı size sorum şudur bu değişimde swap ürün mü alacağım yoksa yeni telefonmu ? bilgilendirmeniz için şimdiden teşekkür ederim.

 14. İphone 7 yi , garanti süresi içindeyken, şarj sorunundan dolayı, istanbul dışında olduğumuzdan ve acelemiz olduğundan, bir servisde açtırıp, şarj ünitesi değişimi yaptırdık, ancak halen şarj ve ses iletimi vb sorunlar yaşanıyor telefonda, kızımın telefonu, şarj sorunundan önce de cızırtı vb yapmışmış ara ara, şimdi arttı. 1) Apple servis kesin ellemez ve ücretle yeni ürün vb sağlamaz mı artık? 2) internet den swap ürün alındığında tamamen 0 olduğundan emin değiliz ve jelatinli kutusu da yok mu? 3)telefonu elletmeden apple a başvursak , ücretsiz değişim vb mi olurdu – bu ürün swap mi tamamen 0 mı olurdu-yoksa böyle cızırtı şarj vb sorunlar kullanıcı hatası mı genelde? 4) kullanıcı hatası olunca piyasadan daha düşük fiyatla yeni tel sağlarmış apple, o Tel swap mi kutulu 0 mı?

  • 1. Artık Apple servisleri bakmaz. 3. Soruna bağlı Apple’ın ne yapacağı. Pil değişimi sorunu çözmezse muhtemelen cihaz değişirdi. 4. Kullanıcı hatası olursa Apple işlem yapmaz. Ama kullanıcı hatası değilse yeni cihaz verir. Onun da swap cihazdır.

  • Benim 8plus kullanıyorum telim daha 3aylık ahizesinden konuşma sesi az geliyor ve cızırtılı bide şarjım hemen ısınıyor sizce Apple yeni cihazla degiştirirmi daha yeni aldığım telefonumu swep bi ürünle değiştirmekte istemiyorum

 15. iphone 7 plus var sürekli elmaya dönme problemi yaşıyorum. aldığım 3. ay bu problem oldu ve umursamadım yazılımsal olduğunu düşündüm DFU modda kurdum ve düzelir gibi oldu yine başladı. bu süre zarfında ekranım çatladı ve servise göndermeden telefoncuda değiştirdim camını. elmaya dönme problemi yeniden başladı ve sıklaştı servise gönderdim. haliyle ekran orijinal değil değişmesi lazım dendi. ama benim problemim ekran ile alakalı değil. ama yinede ben ekran değişimi ücretli olarak kabul ettim. 2 gün sonra aradılar telefonun değişeceğini söylediler. bunun için benden ücret talep edilecek mi tekrar. swap telefon mu gelecek. nasıl olacak swap olunca ne oluyor.

 16. iPhone 6 almıştım . 2 kere değişim cihazı verdiler . Fakat bı ara şebeke bulmuyordu kapanıyordu sürekli açılmiyordu. Garantiye yolladım 2 kere şimdi ise sarj hemen bitiyor ve sürekli kendiliğinden kapanıyor bir süre açılmıyor. Ve model numarasına baktigimda N ile başlıyor. Ne ile başlıyorsa yenilenmiş kullanılmıştır yazıyor sayfanızda. Ama bana sıfır diye verdiler kutu falan da yoktu verdiklerinde. Şu an ne yapmam gerekiyor telefon gitti iyice 500 TL veriyorlar satmaya kalksam. Bu arada garantisi hala var

   • Bu saçmalık değil mi? Eski cihazın garantisi üzerinden yeni, üstelik swap cihaza garanti vermek akıl karı mıdır? Apple garantisi bitmiş her türlü cihaza üvey evlat muamelesi yapmakta, ufacık bir sim arızası için koca telefon parası istemektedir. Bu konu kanımca yargıya taşınacak kadar önem teşkil ediyor.

 17. Bugun itibari ile 13-04-2019 iPhone 7 plus cihazimi swap ile degistiler cihazda baskalarin çekildiği resimler cikti bi yemekhanede çekilmiş asci olabilir sahibi anne ve kizi sifir denilen cihaz düşünmek lazim kasa fazla siyahtı belli boyanmış belki bilemem bugünkü tecrübemi paylasmak istedim

 18. mrhaba ıphone 8 plus aldım şuan garanti kapsamında ve telefonumla birileriyle konuşurken onların sesini duyamıyorum ama onlar benim sesimi duyuyor teknosadan almıştım servise yolladılar bugün eğer bu olmaz yeni yollıycaz derlerse swapmı yoksa kutulumu gelir swap gelmesi saçma çünkü ben neden başkasının kullandığını kullanayım ki ? üst kısımda swap istemezseniz kutulu yollarlar yazıyor buna itiraz tme hakkımız varmış sanırım. birde bu süre içerisinde ben şehir dışına çıkıcam ve uzun süre gelemiycem. apple arasam bana sanırım kullanmam için geçici bir telefon gönderiliyormuş. böyle bir talepte bulunabiliyormuşum sanırım. bu doğrumu ?

 19. fatih bey merhabalar telefonum 2 aydır servise gidip geliyor wifi sıkıntısı vardı bir defa gitti ekran değişimi yapıldı telefon bana ulaşınca wifi sıkıntısı çözülmemişti bu sefer müşteri hizmetleri başka servis bilgilerini verdi oraya gönderdim servis bana cihaz yenisiyle değişme ücreti olacağını söylediler ben telefonu geri istedim eski ekran değişimi yapan servise tekrar gönderdim hata bulunmuyor diye telefon 3 defa onarım merkezine gitti
  en sonunda apple müşteri hizmetleri telefonumu servisten istiyip bana geri gönderdiler onarılmadan bana sıfır aksesuarlı kutusunda cihaz göndereceklerini sölediler mail ulaştı bugün bana gönderecem swap cihaz mı olur gönderecekleri yoksa sıfır mı çünkü müşteri hizmetleri dediki sıfır aldığınız gibi 2 yıl garantili aksesuralarıyla birlikte gelecek diye sizden dönüş bekliyorum

 20. MERHABA CİHAZIMI GARANTİYE YOLLAMIŞTIM ŞUAN GELEN MESAJDA CİHAZIN GARANTİ KAPSAMINDA DEĞİŞİMİ YAPILDIĞI YAZIYOR YAZILANLARDAN SONRA SWAP CİHAZ İSTEMEDİĞİME KARAR VERDİM, YENİDEN KENDİ CİHAZIMI ALMA ŞANSIM VAR MIDIR TEŞEKKÜRŞER

 21. Şuan servisten aldım değişim telefonu yani swap, servisteki eleman sıfır olduğunu söyledi bende inceledim telefonu kutu içi sıfır telefon gibi kasasında ekranında en ufak çizik darbe hiç bi şey yok kullancaz bakalım

 22. Fatih Bey swap ürün alsam bir sorun yaşar mıyım fiyatları çok uygun. Aldığım zaman sorun yaşarsam telefon değişimi yapar mı I Phone ?

 23. benim ıphone 6 cihazımı garantiye yoladım yazdıklarına göre Apple Servis Testleri uygunlanmış ve aygıtın iPhone yerleşik Ön/FaceTime kamera Donanımı incelemeye alınmıştır Değişim veya Onarım amaçlı kontrol edilecek

 24. Merhabalar benim cihazım iPhone 7 Plus kapanınca açılma sorunu yaşıyorum elma ekranında kalıyor ve telefonum çok fazla ısınıyor garanti süresi 29 Aralık 2019 birde şarj aletlerine siyah bir iz kalıyor telefondan kaynaklı ve şarj etmiyor başka bir telefondan denediğimizde şarj ediyor aynı aletle ve telefon görüşmesi yaptığımda karşı tarafın sesini çok az duyuyorum bu cihazımı servisine gönderdiğimde değişim yaparlar mı

 25. arkadaşlar ben iphone 8plus kullancıısıyım. cihazımın garantisinin dolmasına 5 ay kaldı. bu süre içinde size Apple Yetkili Teknik Servis ile ilgili yaşadığım deneyimlerimi paylaşmak isterim hem yol göstermesi, hem de fikr vermesi açısından: Ben, cihazı ilk aldığımda yaklaşık 3 ay kadar kullandım ve bir gün cihaz aniden kapandı. ben de “pili bitti herhalde.” deyip şarja taktım, şarj almadı. “tamamen boşaldı galiba, biraz bekleyim.” dedim gece taktım, sabah hala dolmuyordu ve cihaz da açılmıyordu. ben Mersin’ de ikamet ediyorum. burdaki yetkili teknik servis olan Gürgençler’ e götürdüm cihazı. oldukça ilgiliydiler ve yaklaşık 15 dk’ lık kontrolden sonra cihazı teslim alıp kullanıcı hataları olmadığına dair servis formu verdiler. o zamanlar henüz tecrübem olmadığından önceden yedekleme yapmamıştım, yeni çektiğim saatlerle ifade edilen konser videolarımı mecburen Instagram’ daki 60 sn’ lik video kısıtlamalarıyla değiştirmek zorunda kalmıştım. ürünüm konusunda birkaç gün sonra bilgilendirme geldi ve cihaz değişimi verdiler. swap cihaz geldi. swap cihaz konusuna tam açıklık getirmem gerekirse; ürün, servis veren firmanın (ki bnmki ist yetkili firmaya gittiği için onun) kutusuyla birlikte geliyor ve sadce jelatinli cihaz olarak geliyor. cihaza sim kartımı taktığımda kayıt dışı bildirimi geldi ama bununla Apple kendisi ilgileniyor ve birkaç gün içinde imei kaydı yapılıyor. yalnız; gelen cihazla, alınan cihazların imei’ leri farklı olduğu için bazı telefon operatör şirketleri yeni cihazı sistemlerine tanıtmakta zorluk yaşayabiliyorlar. bunun için; eski cihazın imei’ sinin göründüğü faturası, cihazın üzerine kayıtlı olduğu kişinin kimliği ve yeni cihazın imei’ sinin bulunduğu değişim formu yeterli oluyor. bunları taratıp ya da resimlerini çekip bağlı olduğunuz operatörün müşteri ilişkileri departmanına mail atıyorsunuz, onlar da doğrulamaları yapıp yeni cihazı sistemlerine gösteriyorlar. göstermezseniz çok büyük bir problem olmuyor, sadece sistemlerinde cihazınız 4g desteklemiyor görünüyor ama siz buna rağmen lte ile internete bağlanıp görüntülü görüşebiliyorsunuz internet üzerinden. kullanamadığınız servis ise; benim bildiğim kadarıyla volte.
  ikinci arızamı ise; yaklaşık 8 ay sonra yaşadım. telefon kendi kendine menüde geziniyor, uygulama açıyor, internete giriyordu. ekranı kilitleyip açınca düzeliyor, 5 dk sonra yine başlıyordu. tekrar aynı servise götürdüm, bu kez ekran değişimi yapıldı. ayrıca şarjda sürekli kopmalar yaşayan telefonumun bu sorunu da düzelmişti (sanırım serviste bunu da belirttiğim için şarj yuvalarını da temizlemişler.)

  özet olarak; swap cihaz, Apple konusunda korkulacak bir durum değil kesinlikle. çünkü cihaz değişimi nihai kararını sadece ana yetkili servisler verebiliyor ve onlar da sadece sıfır cihazlarla değişim sağlıyorlar. dediğim gibi tek fark; sadece cihaz gelmesi ve orijinal değil, farklı kutuda gelmesi. zaten imei kaydı olmadığına dair bildirim alırsanız %100 emin olabilirsiniz sıfır cihaz teslim edildiğinden.

  • Merhaba, aynı sorunu ben de yaşadım. Değişim dendi ancak ellerinde telefonun olmadığı sipariş ile geleceği ve tarafıma bilgilendirme yapacaklarını bildirdiler. Sizin telefonunuzu kaç günde teslim ettiler?

 26. Merhaba, anneme s7 edge almayı planlıyorum 2. El olarak ben de 1500 TL ye aldım gayet hızlı bir telefon ancak. Nette 1750 TL ye sıfır swap s7 edge gördüm bayi satıyor sanırım turkcell bayi. Yani işin özü bro ben bu cep telefonumu anneme alayım mı?

 27. Merhaba, iphone 7 cihazım, yere düştü ve ekran kırılmadı ?, ama komple kapandı telefon, açılmıyor, yurtdışı cihaz ve garantisi bitti, ücretli değişim teklif ettiler 3051 lira , bende sıfır apple da 4500 , dışarıda 3800 den aşağı alamıyorum ( 24 ay garanti ) , 3051 lira olana 3 ay garanti veriyorlar, cihazda ne arıza var dediğim de anakart dediler, ekran deselerdi dışarıda yaptıracaktım, anakart olunca haliyle dışarıda yaptıramaycağımdan en azından para etsin 3051 liraya sıfır telefon alırım dedim, doğru mu yaptım bilmiyorum, anakart arızası haricinde demişsiniz ama anakarta arızalı garanti dışı cihazın değişimini önerdiler , fikriniz nedir bu konuda yoksa kandırıldım mı? dışarıda teyit alayım desem bu seferde açılmış diye kabul etmiyeceklerdi, iki arada bir derede kaldım

 28. Gürgençlere İphone x marka cihazımı verdim.

  Onarım parçası bekleniyor yazıyor.
  İPhone yerleşik Arka/iSight kamera Donanımı incelemeye alınmıştır. ibaresi yazıyor değişim mi verirler yoksa tamir mi edecekler.

 29. Baştan sona sallama bir yazı. Swap cihazın ne olduğunu bilmiyor daha buraya içerik yazmış. Swap cihaz sıfırdır, refurbished kavramı ile swap cihaz farklıdır. Birde şey yazılmış çok güldüm, Playstation arızalanırsa başka bir tamir görmüş, servise bırakılmış Playstation verebilirlermiş yerine.. haha

 30. Merhaba, italyadan iphone pro max cihaz satın aldım fakat cihaz kutusunu ne yazık ki istanbula dönünce yapabildim. Kutuyu açtığımda cihaz kasa ekran birleşim yerinde metal kasada 2 nokta kaplama kalkması gördüm. Türkiye ‘ de işlem yapamıyorum çünkü imei kayıt etmeden garanti altına almıyorlar. Yakın zamandaysa yurtdışına çıkamayacağım. İmei ‘ de ancak şubat ‘ta kayıt edeceğim , özet olarak telefonu yurtiçi veya yurtdışı apple ‘ a ancak 2 – 3 ay sonra verebiliyor olacağım. Bu süre geçtikten sonra bu olayla ilgili olumlu bir cevap alırmıyım ?

  Teşekkürler,

  Buarada Apple ‘ dan her ne alıyorsanız mağazada kutuyu açıp jelatini çıkartıp detaylı inceleyin.

 31. Merhaba, italyadan iphone pro max cihaz satın aldım fakat cihaz kutusunu ne yazık ki istanbula dönünce yapabildim. Kutuyu açtığımda cihaz kasa ekran birleşim yerinde metal kasada 2 nokta kaplama kalkması gördüm. Türkiye ‘ de işlem yapamıyorum çünkü imei kayıt etmeden garanti altına almıyorlar. Yakın zamandaysa yurtdışına çıkamayacağım. İmei ‘ de ancak şubat ‘ta kayıt edeceğim , özet olarak telefonu yurtiçi veya yurtdışı apple ‘ a ancak 2 – 3 ay sonra verebiliyor olacağım. Bu süre geçtikten sonra bu olayla ilgili olumlu bir cevap alırmıyım ?

  Buarada Apple ‘ dan her ne alıyorsanız mağazada kutuyu açıp jelatini çıkartıp detaylı inceleyin.

 32. Sayin Müsterimiz ; Cihazinizin onarim islemleri devam etmektedir. Cihazinizin islemleri tamamlanip teslim edilmeye hazir hale geldiginde, tarafiniza SMS veya e-posta ile bilgilendirme yapilacaktir. Cihazinizi, servisimize bayi araciligiyla ilettiyseniz, bu bilgilendirme bayinize yapilacaktir. Saygilarimizla, KVK Teknik Servis Hizmetleri ve Tic. A.S.
  Garanti Durumu:
  Garanti Dahili
  Departman Statüsü: Islem Görüyor – Swap Cihaz Bekliyor
  Fiyat Onay Açıklama:
  Fatura Bilgisi: 0 TL
  BU NE DEMEK BİRİ BANA AÇIKLAYABİLİR Mİ

 33. 6s plus aldım ve 2 ay sonra wıfı baglanmama sorunu oldu ve aynı gun cıhaz kendılıngnden kapanzı ve hıc bır sekılde yanıt vermedı servıse verdık ve fatura kabul edılmıyor dıye (medıa markt tan aldım) oyaladılar cıhaz ellenmeden gerı gonderdıler ve 3. Kere gonderdım ve bugun tam 2 ay oldu telefon 2 aydr faturanz ulasmadı dıye yapmadan gerı gonderyolar ve suan 3. Kere servıste bakalm bu sefer nolcak dunca markası apple ama bnce bos yanı turkıye apple en yetkılısıne kadar konstm anlık baglantı kurup faturayı bırlkte gorselı paylasıldı ve acıklamaları onarm merkzıyle ırtıbata gecemıyoruz dıyolar sen koskaca apple onarm merkzyle ırtıbata gecemıyosan ben nasıl geceyım eger telefn bu seferde olmazsa mahkemeye verıcem cok sorun yasayan bır telefon apple

 34. 6s plus aldm ve 2 ay snra wıfı baglantı sorunu oldu vr o gun ıcınde cıhaz kapandı ve servıse gotrdk ve cıhaz hc bı sekılde yanıt vermedı ve onarımı ıcın yetkılı servıse verdık fatura kabul edılmıyor dıye (medıa markt tan aldım) tam 3 kez servıse verdım bugun tam 2 ay oldu ve 2 aydr faturanz kabl edılmıyor dıe telefn yapılmadan gerı gonderılıyor apple turkıye yetkılısyle gorstm bılgsyr baglantsı ıle fatura gorselı paylasılmasına ragmen kabul etmedıler ve yetkılı bıle bız onarım merkzyle ırtıbata gecemıyoruz dıyolar sen ırtıbata gecemıyozan bn hıc gecemem 2 aydr magdur durumdaym eger bu seferde yapılmazsa mahkemeye verıcem dunya markası olmus apple ama gerckten vasatsın yanı daha 2 aylk telefnu ble yapmamak ıcn 2 aydr oyalıyosn. Cıhazı aldgmzda medıa markettn ekran koruyucu aldık ama cıhaz gerı geldgnde koruyucuyu sökmusler madem telefn fatura kabl edılmedgı ıcn yapmadnz koruyucuyu neden atıyosunuz

 35. 2015 yılında Iphone 5S telefonumun şarj problemi vardı, Apple Store’a götürdüm ve işlemcide problem olduğu için jelatinli, kapalı kutuda sıfır aynı renk modelde bir Iphone 5S ile bire bir değişim yaptılar. Ancak bu hafta ( 01.12.2020 ) telefon sim kartı görmemeye başladı, SERVİS YOK uyarısı verdi. Telefoncuya gösterdiğimde Model Numarasına baktı ( NE432HB/A ) ve bu cihaz türkiye için değil, başka ülke dedi. Apple Store a gidip hakkınızı alabilirsiniz dedi.
  Araştırmalarıma göre, model numarasındaki NE = yenilenmiş telefon manasında, HB ise değişim yapılmış manasında veya İSRAİL menşeili manasında. Bu bilgiler ışığında
  1) Acaba herhangi bir hakkım var mı ?
  2) Bu tecrübemden anlaşıldığı üzere Apple, bire bir sıfır ürün değişimi yapmıyormuş demektir. O halde yalan beyan da bulunuyor ?
  Bilgi verirseniz sevinirim…

  • Serdal bey 2015 te aldığınız bir cihaz için bu şekilde hak iddia edip sonuç alabileceğinizi sanmıyorum. Swap cihaz dağıtmak yasak olan bir şey değil ve tüm firmalar böyle yapıyor. İnternetten aldığınız bir ürünü 14 gün iade etme hakkınız var. Birilerinin iade ettiği bir ürünü hiç bir firma çöpe atmaz. Sonuçta birkaç değişiklik yapıp swap cihaz olarak kullanıyorlar.Apple sıfır ürün demiyor zaten sıfır ayarında diye bir şey diyordu yanlış hatırlamıyorsam

 36. Bende iphone 6s plus vardi cok isindigi icin garantiye yolladim ekranda isi alarmi verip duruyodu cihazi takip ediyorum kutusuz yeni cihaz bekleniyor diyo buda mi swap

 37. Swap bulursak garantisinin ne zaman başladığını ne zaman biteceğini nasıl öğrenebiliriz? Önceki telefonun garantisinin başladığı zamandan başlıyor demiştiniz garanti içln

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?