Super Mario Run İçin Beklentiler Boş Çıkabilir

0
60

Efsane atari oyunlarından biri olan Mario serisi Nintendo tarafından yeniden gündeme getirilmişti. Kısa süre önce yeniden gündem olan oyunun mobil platformlar için yayınlanacağının açıklanmasından sonra ise Super Mario Run adı ile yayınlanacak oyun dünya genelinde gündem olan konulardan biri olarak dikkat çekmeye başlamıştı.

İlk olarak iOS işletim sistemi için yayınlanan oyunun önümüzdeki günlerde ise Android platformlar için de yayınlanacağı açıklanmıştı. Hem iOS hem de Android işletim sistemleri için yayınlanması beklenen oyunun gerek Mario yönünün önde olması gerekse de atari serilerini hatırlatması oyunun büyük oranda ilgi çekmesini de sağlamıştı.

Super Mario Run Yeni İçerik Almayacak

Sadece ilk 3 gün içerisinde 3,5 milyon indirilme oranına ulaşarak bir anda dünyanın en çok indirilen oyun serileri arasında yer alıp rekor kıran oyunun bundan sonraki döneminde ise pek parlak bir yol izlemeyeceği de ortaya çıktı. Zira Nintendo tarafından yapılan bir açıklama artık oyuna gösterilen ilginin sadece belli bir seviyede olacağını gösteriyor.

Super Mario Run

Yapılan açıklamada firma Super Mario Run oyunu için yeni bir içerik sunmayacaklarını belirtti. Peki bu ne anlama geliyor? Aslında oldukça basit. Şu an var olan Super Mario Run oyunu bu serinin en güncel oyunu olacak. Yani Nintendo Super Mario Run oyunu için ne ücretli ne de ücretsiz olarak yeni içerikler yeni oynanışlar yeni leveler eklenmeyecek. Bu durumda aslında oyunun bir hayli düşüş yaşayabileceği tekrar gündeme gelmeye başladı.

Nintendo Yeni Bir Taktik Kullanımı Mı Yapıyor?

Super Mario Run oyununun güncelleme almayacağının ve oyunun yeni sürümlerinin gelmeyeceğinin de açıklanmasının ardından içerik desteği olmaması oyuna ilginin günden güne azalması anlamına gelmekte.

Bir önceki seri Pokemon GO oyununda da benzeri bir durumun yaşanmasıyla beraber akla ilk gelen ise “acaba Nintendo bilinçli olarak mı bunu yapıyor?” sorunu oldu. Zira şu an için marka 5 milyon dolar üzerinde bir gelir elde etmiş durumda. Yeni içeriklerin gelmemesi yeni bir oyun ve yine yüksek gelir anlamına gelebilir.

İLGİLİ HABER:  Apple ve Çin, App Store için Ortak Bir Çalışma Düzenledi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?