Stres Çarkı Tanımını Değiştiren Lüks Stres Çarkları

0
341

Stres çarkı tüm dünyada en çok ilgi çeken akımlardan biri haline geldi. Piyasaya çıkış yaptığı andan bu yana sürekli olarak gündemde kalmayı başaran stres çarklarının nasıl daha hızlı döndürüleceği, stres çarklarının nasıl daha uzun süre döndürüleceği gibi sorular ise son dönemde internet dünyasında en çok aranan soruları haline geldi. Tabi stres çarklarının genel olarak maliyetlerinin düşük olması da bu kadar yayılmasının ana nedenlerinden biri olarak gösterilebilir. Fakat her alanda olduğu gibi bu alanda da kısa süre içerisinde koleksiyon ürünü olarak gösterilen ve fiyatlarıyla dudak uçuklatan özel seri stres çarkları da ortaya çıkmaya başladı.

En Pahalı Stres Çarkı Modelleri

Sözü daha fazla uzatmadan özellikle fiyatlarıyla dikkat çeken bu stres çarkı serilerinden bahsedelim.

Alpha Stres Çarkı

Sadece orta kısmında tek bir rulmanın bulunduğu bu stres çarkında en büyük özelliği kullandığı malzeme. Standart olarak sunulan alaşımlı stres çarklarından çok farklı olarak Alpha modelinde dünyanın pahalı ve en sağlam elementlerinden biri olan titanyum elementinden üretilen stres çarkının dönme süresinin ise 5 dakikaya kadar çıkabildiğini ekleyelim.

Fiyat: 209 Dolar

Alpha Stres Çarkı

Ranpu Stres Çarkı

Bir diğer model ise Ranpu modeli. Tamamen çelik ve silikon malzemeden üretilen stres çarklarının tasarımı ve sağlamlığı tartışmasız derecede iyi. Genel olarak orta kısmında tamamen çelik bir yapıya sahip olan çarkın çelik olmasına karşın ağırlığının sadece 100 gram olması da başka bir önemli nokta. Stres çarkının toplamda dönüş süresi ise 10 dakikaya kadar çıkabiliyor.

Fiyatı: 237 Dolar

Ranpu Stres Çarkı

Skullspinner Stres Çarkı

Yine titanyum elementinden üretilen bir stres çarkı olan Skullspinner çarkının en önemli ve çarkın pahalı hale getiren yön ise farklı tasarımları. Kişiye özel bir tasarım olarak sunulan çarkların tasarımları için ise doğrudan üretici Lukashenko’ya ulaşmak gerekiyor. Tamamen kişiye özel bir tasarım kullanılmasıyla beraber fiyatta değişim gösteriyor.

Fiyat: 139 – 335 Dolar

Skullspinner Stres Çarkı

Beacon Stres Çarkı

Yine özel seri stres çarklarından biri olan Beacon, titanyum malzemeden ve seramik kaplamadan oluşturulmuş durumda. Tamamen titanyum olmayan seri seramik kaplamasıyla da öne çıkmayı başarıyor. Destek noktasında ise yine tek rulman kullanılmış ve dönüş süresi 5 dakikaya kadar çıkabildiği belirtilmiş durumda.

Fiyatı: 251 Dolar

Beacon Stres Çarkı

Silver Hand Stress Çarkı

Tüm modeller içerisinde en görkemli seri Silver Hand serisi. Tamamen gümüş ve özel bir silikon malzemesi kullanılarak üretilmiş olan çarkın 4 dakikaya kadar dönme süresi bulunuyor. Diğer serilerden farklı olarak bu stres çarkında standart modellerde olduğu gibi farklı rulmanlarda yer alıyor. Tabi yine orta bölümde ana rulman olduğunu da belirtelim.

Fiyat: 475 Dolar

Silver Hand Stress Çarkı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?