Steve Jobs’un İlk İş Başvuru Formu Açık Attırmaya Çıkıyor

0
145

Apple’ın kurucu ortağı olarak ün salan ve Apple’ın bu günlere gelmesindeki en büyük mimar olarak anılan Steve Jobs, koleksiyoncuların hedefinde.

Aslında ünlü isim yıllar önce hayatını kaybetti ama eşyaları, çalışma hayatına ilişkin ortaya çıkan dokümanlar her daim koleksiyoncuların hedefinde.

Daha önce ünlü ismin tanıtımlarda kullandığı kazağı ve gömleğinin bile açık arttırma ile satışa çıktığını gördük. Şimdi ise yine ünlü isme ait olan ilk iş başvuru formunun açık arttırma ile satışa çıkacağını göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: Vodafone Teklif Ver ile iPhone 11 Pro Kazanmak!

Steve Jobs Tarafından Hazırlanan İş Başvuru Formu Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Paylaşılan bilgilere göre bu iş başvuru formu ya da mektubu, ünlü ismin yapmış olduğu ilk başvuruya ait. Bu formda kendisini “elektronik teknolojisi veya tasarım mühendisi” olarak tanımladığı görülen ünlü ismin bilgisayarlar konusunda tecrübeli olduğu da yazıyor.

Burada ilginç olan ise yine aynı form üzerinde hesap makineleri konusunda da tecrübesinin olduğunun yazılması. Açıkçası bu ifade dönemin şartlarının nasıl olduğunu yansıtıyor.

%100 iyi durumda olmasa da okunaklı bir şekilde korunan formun ne zaman açık artırmaya sunulacağı konusunda da bilgi var. Buna göre açık arttırma 24 Şubat gününde başlayacak olan müzayede de sunulacak. Öyle bir gün içerisinde de satış olmayacak.

Steve Jobs

Tekliflerin 24 Mart tarihine kadar da toplanmaya devam edeceği söyleniyor. Muhtemelen bu süre içerisinde rekor bir ücret gelecektir. Formun çok ilgi çekmesi ve yüksek bir fiyata alıcı bulması bekleniyor ki zaten geçmişte de Steve Jobs tarafından kullanılan eşyalar ve bu tür belgeler rekor fiyatlara alıcılar bulmuştu.

Benzer durumun bu form ya da mektup için de geçerli olması söz konusu olacak. Bakalım tarihi bir belge olarak gösterilebilecek olan bu koleksiyon parçasını kim satın alacak. En önemlisi de ne kadar fiyatlar satış yapılacağı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?