Spring Forward Etkinliğinde Bugün Neler Olacak?

0
1004

Apple’ın bugün saat 19:00’da gerçekleştireceği Spring Forward etkinliğinde neler olacağına ve neler beklendiğine kısa bir özet geçmek istiyoruz. Etkinlikte asıl odaklanılacak şey Apple’ın yeni akıllı saati Apple Watch olacak.

Apple Watch

Etkinliğin asıl odak noktası Apple’ın yeni akıllı saati Apple Watch olacak ve etkinlikte tanıtılacak. Pil dayanım gücünden, modellere göre uygulanacak olan fiyatlandırmaya ve performansına kadar pek çok merak edilen sorular cevap bulmuş olacak. Apple Watch Apple’ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı bir ürün. Giyilebilir teknolojiler bir kaç yıldır hayatımızda ve Samsung, Motorola gibi Apple’ın rakipleri olarak gösterilen çoğu firma bu işe en önce giriştiler. Apple’ıngeçte olsa giyilebilir teknoloji sektörüne girişmesi beklentileri de yükseltmiş oldu. Bu sebeple Apple Watch şimdiye kadar Apple’ın en çok merak edilen ürünlerden birisi oldu.

Apple severler en çok Apple Watch’un fiyatını merak ediyorlar. Apple’ın Apple Watch için nasıl bir fiyat politikası izleyeceği halen tartışılan bir konu ve bu konuda net bir cevap söz konusu değil. Apple Watch 3 ana modelde karşımıza çıkacak ve şimdiye dek konuşulanlara göre en ucuz modeli 349 $ olacak. Ancak son söylentiler en ucuz modelinin 500 veya 750 $ seviyelerinde olabileceğini gösteriyor. Bu konuda ki en net ve doğru cevap etkinlikte gelecek.

Pil dayanım süresi, kaç saatte tam şarj seviyesine geldiği, performansı gibi konularda da mevcut raporlar var. Ancak hepsi söylentilerden ibaret olması sebebi ile yine en net cevap bugün ki etkinlikte gelecek.

Etkinlikte Muhtemel Karşımıza Çıkacağı Düşünenler

macbook-air

Etkinlikte yeni MacBoor Air’lerin de tanıtılacağı bekleniyor. Uzun zamandır yenilenmeyen Mac modeli MacBook Air’in 11 ve 13 inç modelleriyle karşımıza çıkacağı iddia ediliyor. Beklentimiz 11 ve 12 inçlik bir modelden yanaydı ancak son raporlar bu iddiayı güçlendirdi. Geçtiğimiz hafta içerisinde yeni MacBook Air’e ait olduğu söylenen özellik tablosu yayınlanmış, pek çok konsept tasarım sunulmuştu. Bunlara göre en yakın etkinlik olan Spring Forward’le yeni MacBook Air’in karşımıza çıkmasına muhtemel gözü ile bakılıyor.

  • Yeni MacBook Air’in Özellikleri
  • MacBook Air’in Konsept Tasarımı

Yeni MacBook Air’lere Retina ekranlı bir modelin geleceği ve 13 inç’lik bir ekrana sahip olacağı tartışılan bir diğer konu. 13 inç Retina ekranlı MacBook Air’in daha üstün özelliklere sahip olacağı ve ekranı ile pahalı bir model olacağı düşünülüyor. 11 inç MacBook Air’in daha makul fiyatla ve orta düzey özelliklerde sunulması bekleniyor.

12-inc-macbook-air

Yeni MacBook Air modellerinin uzay grisi, altın ve gümüş renklerde geleceği beklentisi ise farklı bir heyecan yaratmış durumda.

Etkinlikte Diğer Beklenenler

Kesinliğinden emin olunmayan ve etkinlikte beklenen bir başka şey ise uzun zamandır iPad Pro adı ile anılan Apple’ın yeni büyük ekranlı tablet modeli. Apple şimdiye dek iki iPad modeli üzerinde durmuş ve iPad Mini ve iPad Air modelleri ile tablet sektöründe varlığını sürdürüyordu. Yeni iPad modeli olacak olan tabletin iPad Pro veya iPad Air Plus olarak adlandırılacağını ve 12.9 inç gibi büyük bir ekrana sahip olacağı düşünülüyor. Özellikle iş sektörüne hitap etmesi amacıyla geleceği düşünülen yeni iPad modelinin beraberinde Stylus Kelam’i de getireceği düşünülüyor.

Yakın zamanda etkinlikle ilgili gündeme giren bir başka konu ise iPad Mini 4’ün tanıtılacağı oldu. Bu konuda özellikle son iPad Mini modeli Mini 3’ün Mini 2’ye göre benzer özelliklerde gelmesi tartışma konusu olmuştu. Apple’ın bir revizyon uygulayarak iPad Mini 4’ü etkinlikte tanıtması ve donanımsal açıdan yeni iPad Mini modelinde yükseltme yapması bekleniyor.

Spring Forward Etkinliği

Etkinlik Türkiye saati ile bugün 19:00’da gerçekleştirilecek. Etkinliği sizlere canlı anlatım ile sunacağız. Bunun için özel olarak hazırladığımız etkinlik sayfamızı takip etmenizi tavsiye ederiz. Sosyal medya kanallarımız üzerinden de etkinlikteki gelişmeleri paylaşacağız.

Önceki İçerikiPhone 6s ve iPhone 6s Plus Ne Zaman Tanıtılacak?
Sonraki İçerikiPhone 5 Uyku/Uyanma Düğmesi Değiştirme Programı 2016’ya Kadar Uzatıldı
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?