Spotify Apple’a Karşı Yeni Önlemler Alıyor

0
128

Müzik servisleri içerisinde Spotify liderliği elinde bulundurmasıyla öne çıkıyor. Gerek kullanıcı sayısı gerekse kullanım oranlarıyla beraber gündem olan servisin, son günlerde ise çok ciddi bir rakiple karşı karşıya olduğunu görüyoruz. Servisin bu alanda en büyük rakibi olarak gösterilen Apple Music sürekli ataklar yapıyor ve bu ataklar Apple’ın servisinin çok daha fazla kullanıcı kazanmasını sağlıyor. Son yapılan düzenlemeler sonrasında Apple Music servisinin Spotify servisinden daha fazla kullanıcı kazanmayı başardığını da görmüştük.

Daha önce yaptığımız haberlerde de bu gelişmeleri size aktarmıştık. Kullanıcı kazanma hızında öne geçen Apple’ın tüm bu ataklarından sonra Spotify tarafından da karşı hamleler gelmeye başladı.

Spotify Yeni Güncelleme Yayınladı

Spotify ücretsiz kullanıcılar için yapacağı yeni düzenlemelerle beraber Apple Music servisine kaptırdığı kullanıcıları geri kazanmayı amaçlıyor. Firma tarafından yayınlanan güncellemeye bakacak olursak, amaç tam anlamıyla Apple Music kullanıcılarını geri kazanmak. Güncelleme sonrasında Spotify uygulamasında yer alan reklam atlama, sınırsız şarkı hakkı ve menü düzenleme gibi Premium özellikler ücretsiz sürüme de getirilmiş oldu.

Spotify

Güncelleme sonrasında ücretsiz sürüm kullanıcıları da Apple yerine Spotify servisini tercih etmeye başlayacak gibi gözüküyor. Son 2 ay içerisinde uygulamanın kaybettiği kullanıcı sayısını düşündüğümüz zaman, böyle bir güncellemenin tam zamanında geldiğini gösteriyor. Tamamen reklamsız ve çevrimdışı olduğunda da müzik dinleme özelliklerinin ise yine sadece Premium kullanıcıları için geçerli olduğunu da ekleyelim. Bu kullanıcıların ayrıcalıkların arttırılıp artırılmayacağı ise bilinmiyor.

Yani ilerleyen tarihlerde gelen bir güncellemeyle beraber mevut Premium özellikleri, ücretsiz sürüme gelebilir ve yeni pre özellikleri de Premium kullanıcılarına sunulabilir. Güncellemenin şu an için sadece Avustralya’da geçerli olduğunu da ekleyelim. Diğer bölgeler içinde güncellemenin yayınlanması biraz sürecek. Henüz net tarih açıklaması bulunmuyor. Bu konuda net bir tarih verilecek olursa, haberimizi güncelleyeceğiz. Spotify tarafından atılan bu güncelleme adımlarının Apple Music karşısında ne kadar başarılı olacağı da yine ilgi çeken bir nokta.

İlginizi Çekebilir:  En Detaylı iPhone X ile Galaxy Note 9 Karşılaştırması

Önceki İçerikEn Detaylı iPhone X ile Galaxy Note 9 Karşılaştırması
Sonraki İçerikBİM’den iPhone 6 Almak Mantıklı Mı?
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?