Spotify, Apple Watch için Yeni Özelliğini Duyurdu

0
244

Dünyanın en çok satan akıllı saatlerinden biri olan ve hatta liste başı modellerden biri olarak gösterilen Apple Watch akıllı saatleri için sürekli yeni bir desteğin geldiğini görüyoruz. Son olarak Spotify tarafından bu alanda bazı yatırımlar yapılmaya başlanmıştı. Yeni işletim sistemi sonrasında Spotify desteği akıllı saate verilmişti.

Apple Watch üzerinden uygulamayı kullanabiliyor olsanız da bazı sınırlamalar da vardı ve bu sınırlamaların değişmesi adına güncellemeler yapılması bekleniyordu. Aradan geçen 2 seneden sonra beklenen güncellemelerin belki de en önemlisi yayınlandı.

Spotify, Apple Watch Üzerinde Siri Desteğine Kavuştu

Yayınlanan son güncellemeden sonra artık Apple Watch Spotify uygulamasının Siri sanal asistanı için destek aldığı duyuruldu. Bundan böyle akıllı saatinizden Siri’ye komut vererek Spotify üzerinden herhangi bir şarkının çalınmasını ya da listelerin oynatılmasını isteyebileceksiniz.

Bunun için herhangi bir komut sınırlaması olmadığını da belirtelim. Kullanıcıların Siri desteğini aktif bir şekilde kullanmaları için tek yapacakları şey güncellemeyi yüklemek olacak. Burada dikkat edilecek olan bir başka detay ise akıllı saatinizde kullandığınız WatchOS sürümü.

Apple Watch Spotify

Yeni güncellemeyi yüklemek için akıllı saatinizin watchOS 6 ve üzeri bir işletim sistemi sürümüne sahip olması gerekiyor. Bunun daha eski sürümlerinde Siri güncellemesi ne yazık ki işe yaramamakta.

Güncellemenin Siri dışında bir yeniliği var mı derseniz çok bir artısı yok. Genel sistem kararlılığı ve hata düzenlemelerinin dışında çok önemli bir artı nokta sunulmamış durumda. Tabii ki Siri güncellemesinin çok uzun süredir beklenen bir güncelleme olduğunu düşünecek olursak, beklenen bir yayın yapıldığını söylemek yanlış olmaz.

Önceki İçerikApple AirTags Cihazı Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikMac’de Windows klavyesi nasıl kullanılır?
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?