Sosyal Medyanın SEO’ya Etkisi

0
50

Günümüzde artık bir çok firma sosyal medya hesaplarını ya kampanyalarını duyurmak, firmalarını tanıtmak için ya da satışlarını arttırmak için aktif olarak kullanıyor. Tabii SEO amaçlı kullananlar da var. Çünkü bildiğiniz üzere sosyal medya gücünün SEO’ya etkisi gözle görülür derecede büyük. Peki firmalar sosyal medyayı SEO’ya yardımcı olması amacıyla nasıl kullanmalı?

YAPMANIZ GEREKENLER:

-Sitenizin Twitter hesabındaki Tweet sayınızın yüksek olmasına özen gösterin. Twitter hesabınızın site bölümüne sitenizin linkini koymayı unutmayın. Ve sitenizdeki içeriklerinizi Twitter’da paylaşmayı unutmayın.

-Sitenizin Facebook sayfanızın ve paylaşımlarının beğenisinin yüksek olmasına ve düzenli paylaşım yapmaya özen gösterin. Düzenli paylaşım yapması için firmanıza bir adet “Sosyal Medya Yöneticisi” alabilirsiniz. Facebook sayfanızdaki ayarlar kısmında bulunan “İnternet Siteniz” bölümüne sitenizin linkini koymayı unutmayın. Ve sitenizdeki içerikleri Facebook sayfanızda paylaşmayı unutmayın.

-Sitenizin Google+ hesabındaki +1 sayısının fazla olmasına özen gösterin ve Google+ hesabınızın doğrulanmış olmasına yani tik sahibi olmasına özen gösterin. Gerekli adımları uygulayarak Google+ hesabınızı doğrulayabilirsiniz. Sitenizdeki içerikleri Google+ hesabınızda paylaşmayı unutmayın ve link içeren paylaşımlarınızın +1 sayısının fazla olmasına aşırı dikkat edin.

-Sitenize ait bir YouTube kanalınız olsun. Ve bu kanalınızda firmanızla/sitenizle ilgili sağladığınız hizmetleri, duyurularınızı ve kampanyalarınızı etkileyici bir video haline getirip kanalınızda paylaşabilirsiniz. Fakat YouTube kanalınızdaki “Hakkında” kısmında bulunan “Bağlantılar” bölümüne sitenizin linkini eklemeyi unutmayın.

-Sitenize ait bir LinkedIn profili açın. Ve bu profilinizde siteniz hakkında gerekli bilgileri girip sitenizin daha kurumsal gözükmesini sağlayabilirsiniz. Profilinizde çalışanlarınızın listesini oluşturmanızın size faydası olacaktır.

-Başka sitelerin sitelerinizdeki yazıları “Kaynak” belirtip aktif link kullanmaları şartıyla alıntı yapmalarına izin verin.

Tabii sosyal medya hesaplarınızın etkileşimini arttırmak için sitenize sosyal medya hesaplarınızın linklerini koymayı unutmayın.

İLGİLİ HABER:  A12 Çiplerinin Üretimi Çoktan Başladı

Bütün bu adımlardan sonra uygulayacağınız bu adımların sonucunda sitenizin SEO gücüne güç katması dileğiyle…

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?