Sony Apple Ortaklığı Genişletiliyor

0
96

Sony akıllı telefonlarda kullanılan kamera sensörlerinin en büyük üreticilerinden biri konumunda. Markanın akıllı telefon dünyasında birçok marka için kamera sensörü ürettiğini ve üretilen tüm bu kamera sensörlerinin de amiral gemisi akıllı telefon modellerinde vazgeçilmezlerden olduğunu biliyoruz. Sony’nin bu alanda en iyi müşterisi ise Apple.

Diğer dev akıllı telefon markaları bir yana dursun Sony’nin kamera alanında en fazla sensör satışını yaptığı markalardan birinin Apple olduğu biliniyor. Özellikle iPhone 7 akıllı telefonları için yapılan anlaşma sonrasında iki firmanın ortaklık konusunda da yeni adımlar atmaya başladığını belirtelim. Hatta Sony’nin aldığı son karar akıllı telefon dünyasında dengeleri değiştirecek gibi duruyor.

Sony Sadece Apple İle Çalışacak

Gelen haberlere göre akıllı telefon kameralarının vazgeçilmez markalarından biri olan Sony’nin bundan sonraki aşamada kamera sensörlerini sadece Apple’a satacağı belirtildi. Verilen bilgilere göre iPhone 8 ve iPhone 7s serileri için Apple ile çalışacak olan marka bu modeller edeniyle en büyük önceliği Apple’a verecek.

Sony apple kamera anlaşması

Markanın Apple’ın siparişlerini yetiştirmesi adına diğer tüm akıllı telefon markalarını geri çevirdiği hatta bu noktada markanın yenilenmiş olan sensörlerini de ilk defa Apple’a sunacağı belirtiliyor. Apple ile Sony arasındaki yeni ortaklığın nasıl sonuçlar vereceği konusunda tabi ki henüz elde edilmiş bir bilgi yok. Fakat iki tarafından bu işten kazancı oldukça fazla olacak ki Sony’nin diğer akıllı telefon markalarını geri çevirmesi bile gündemde.

Sony Yeni Teknolojileri Apple’da

Bunun dışında teknoloji devinin özellikle CMOS sensörlerinde yapılacak olan değişiklikleri de ilk olarak iPhone akıllı telefonlara sunacağı belirtiliyor. iPhone üzerinde kullanılacak olan yeni sensörlerin, telefonların kamera konusunda yine rakipsiz olmasını sağlayacak gibi duruyor.

Kamera konusunda yakaladığı üstünlüğü kaybetmeme adına Apple’ın bu alanda parayı önemsemediğini de söylemek yanlış olmaz. Bakalım yeni akıllı telefonlarda bu ortaklıkla beraber nasıl bir sistem karşımıza çıkacak? Apple’ın iPhone 8 modeli için özel bir kamera sensörü görecek miyiz? Tüm bunlar için tanıtımları beklemek gerekiyor.  

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?