Sonunda Apple AR Gözlüğü Geliyor

0
242

Çok uzun bir süredir Apple’ın sanal gerçeklik başlıkları üzerinde çalışmalar sürdürdüğü biliniyor. Fakat yapılan tüm çalışmalara karşın bir türlü beklenen sanal gerçeklik başlıklarının tanıtılmadığını gördük. Bunun hemen sonrasında Apple AR başlıkları gündeme gelmişti. iOS 13 işletim sisteminin yayınlanmasıyla beraber bu başlıkların kodları da ortaya çıktı.

Kısacası tanıtılmamış olsa da Apple AR başlıkları için çok önemli kanıtlar geldi. Başlıklar için ortaya çıkan kanıtların hemen sonrasında beklenen açıklama bu kez Kuo tarafından geldi. Apple konusunda isabetli tahminler yapmasının yanında, raporlara dayanan açıklamalar yapan Kuo, bu kez yeni akıllı başlıklar için açıklamalarda bulundu.

Apple AR Ne Zaman Çıkacak?

Daha önce de birçok kez Apple AR başlıklarının gündeme geldiğini görmüştük. Daha önce paylaştığımız haberlerde de buna yer verdik. Şimdi ise söz konusu AR başlıkların teknik özellikleri hakkında bazı bilgiler ortaya çıktı. Buna göre yeni serinin U1 çipine sahip olacağı belirtiliyor.

U1 çipi, yeni geliştirilen gözlüklerin doğrudan iPhone modellerine bağlanmasına izin verecek. Tıpkı kablosuz kulaklık modellerinde olduğu gibi çok kısa bir süre içerisinde eşleştirme sunulacak. Gözlüklerin akıllı telefonlarla eşleşmesinin hemen ardından, gözlüğün iPhone akıllı telefonları üzerinden kullanılmasına izin verecek.

Apple AR

iPhone 11 akıllı telefonlarında yer alan U1 çipinin kullanılacağı ve bu çipin akıllı telefonlarla doğrudan eşleştirme imkanı sunmasının oldukça önemli bir adım olduğu da açıklanmış durumda.

Apple AR gözlükleri için paylaşılan tek sürpriz bu değil. Bunun dışında rOS işletim sisteminin gelmesi bekleniyor. iPhone içerisinde yer alan iOS işletim sistemi gibi özelleştirilmiş olan bir işletim sistemiyle beraber geleceği açıklanan Apple AR gözlüklerinin, iPhone olmadan da kullanılabilmesi mümkün olacak. Kendi özelleştirilmiş olan işletim sistemine sahip bir cihaz, Apple için de büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Tüm özellikleri ve artılarıyla beraber yeni gözlüklerin çok uzun süre beklenmeyeceği de açıklandı. Kuo, gözlüklerin 2020 yılında geleceğini belirtti. 2020 yılının ikinci çeyreğinde gözlüklerin satışa çıkması söz konusu olacak.

Önceki İçerikmacOS Catalina Sorunlarıyla Beraber Geldi
Sonraki İçerikiPhone 12 Yeni Bir Kamera Teknolojisi ile Gelebilir
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?