Siwft nedir? Swift 3.1 geliyor

0
69

Apple’ın Swift ekibi, önümüzdeki ilkbaharda programlama dilinin 3.1 versiyonunu yayınlamayı hedefliyor ve ardından ekip dikkatini Swift 4’e çevirecek.

Apple’ın Ted Kremenek’e göre, Linux destek ve Swift Paket Yöneticisi’ndeki iyileştirmelerle birlikte Swift 3.1 “çekirdek dile ek iyileştirmeler” yapacak. Ayrıca derleyici ve Standart Kütüphane için daha iyi genel kalite sözü verildi.

Kremenek’e göre; Swift 3.0 derleyicisi ile oluşturulan kaynaklar 3.1 ile birlikte geliştirilmelidir; tek istisna, kodun reddedilmesine neden olan düzeltmeler.

Düzensiz “Geliştirici betaları” yerine, Swift 3.1, serbest bültenin günlük olarak indirilebilen “anlık görüntülerinde” ortaya çıkacak; böylece insanların olabildiğince çok özellik ve hata düzeltmesi yapabilecekler

3.1’in temel geliştirmesinin 16 Ocak’ta sona ermesi bekleniyor ve ardından final sürümünden önce yalnızca kritik düzeltmeler uygulanacak. Daha sonra ise sıraSwift 4’e geçecek.

Swift nedir?

Swift öğrenmesi kolay olan güçlü bir programlama dilidir. 2 Haziraz 2014 yılında ilk versiyonu yayınlanmıştır.


Swift; macOS, iOS, watchOS ve tvOS için uygulamaların geliştirildiği güçlü ve sezgisel bir programlama dili olarak tanımlanır. Swift kodu yazarken etkileşimli ve eğlenceli, kodlaması sadedir. Bu özellikler Swift geliştiricilerin sevdiği modern özellikleri içeriyor. Swift kodu tasarım gereği güvenlidir, aynı zamanda oldukça hızlı çalışan yazılımlar üretir.

Son olarak 28 Ekim 2016 tarihinde Swift 3.0.1 yayınlandı.

İLGİLİ HABER:  iOS 12.1 Beta 3 Yayınlandı! Değişiklik Var Mı?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?