Şirketlerin Bordro Programı Kullanmaları İçin 5 Önemli Sebep

0
62

Bordro programları hem işveren hem de çalışan için oldukça faydalıdır. İki tarafın da haklarını koruyan online bordro programları, verilerin hatasız ve eksiksiz bir şekilde girilmesini sağlar. Tüm hesaplama kalemlerinin doğru olarak sisteme girilmesi ile iki taraf da hakkedişlerini doğru bir şekilde görmüş olur. Veri doğruluğunun yanı sıra şirketlerin bordro programı kullanmaları için geçerli 5 önemli sebep bulunmaktadır.

1. Güncel Mevzuata Otomatik Uyum Sağlamak

Bordrolar üzerinde yer alan kalemlerin hesaplanması için her biri için ayrı bir oran söz konusudur. Bu oranlar tüm şirketler için geçerlidir. Fakat dönemsel olarak bu oranlarda değişmeler söz konusu olabilir. Bu değişmeleri takip edebilmek ayrı bir işgücü gerektirir. Fakat online bordro programları bulut tabanlı yapısı ve etkin mevzuat takibi sayesinde yapılan tüm yasal değişikliklere anlık olarak uyum sağlar. Uyum sağlamasının yanı sıra yasal kurumlar ile tam entegre bir çalışma sürdürerek, işe alım-çıkış gibi gelişmelerin tamamını sistem üzerinden bildirebilir. Online bordro programı mevzuat takibi kapsamında size bu avantajları sunar;

 

  • Yasal mevzuatların şirket içerisinde takibinin kolaylaştırılması
  • Firmalar için kullanılan ortak mevzuatların aynı anda senkronizasyonu
  • 6 ayda bir veya dönemlik olarak değişen mevzuatların takibi
  • Vergi oranları ve yasla limitler üzerinde yapılan değişikliklerin bildirimi

 

2. Yetki Bazlı Uygulama Avantajları

Üstün bir veri güvenliği sunan online bordro programı , yetki bazlı bir sistem imkanı da sunar. Yetki bazlı sistem sürecini biraz açmak gerekirse; her kullanıcının her veriye ulaşma erişiminin olmaması olarak tanımlayabiliriz. Çalışanların ve firma sahiplerinin ortak dosyaları dışında, yalnızca firma sahiplerine özel verilerde bu sistem içerisinde depolanabilir. Yalnızca kişilere verilen özel yetkiler ile bu dosyalar görünürlük kazanır. Böylece işletmeniz içerisinde çalışan kişilerin hangi verilere ulaşabileceğini siz belirleyebilirsiniz. Böylece iş dağılımlarını daha düzenli bir şekilde planlayabilir, işletmenizin hız ve verimini artırabilirsiniz.

Yetki bazlı uygulamanın yanı sıra kişiselleştirilen menüler ile kolayca verilerinize ulaşabilirsiniz. İşinize en çok yarayan ve en sık kullandığınız menüleri kolay bir sistem şemasına oturtabilirsiniz. Böylece tek seferde tüm işlevsel fonksiyonlarınız üzerinde yönetim sağlayabilirsiniz.

 

3. Bulut Sistemi Avantajı

Online bordro programının sahip olduğu bulut avantajı ile uzaktan 7/24 sistem erişimi sağlayabilirsiniz. İşletmeniz içerisinde bulunmasanız bile uzaktan sistemi kontrol edebilir, veri girişi yapabilir ve güncel mevzuat değişikliklerini takip edebilirsiniz. Şirket içerisinde yapabileceğiniz işlemlerin birçoğunu uzaktan kontrol edebilir. Çalışanlarınıza bordrolarını mail yoluyla iletebilirsiniz. Zaman-devam yönetimi sayesinde istediğiniz sayıda izin tipi oluşturabilirsiniz. Vardiya ve hakkediş takiplerini tek bir kanalda ve uzaktan takip edebilirsiniz.

 

4. Detaylı Raporlama Hizmeti

Bordro süreçleri ile alakalı tüm gelişmeleri detaylı bir şekilde programlayabilirsiniz. Çalışanların hakkedişleri, vardiya saatleri, izin günleri ve prim tutarları üzerinde yaşanan değişiklikleri güncel olarak takip edebilirsiniz. He çalışan özelinde detaylı bir programlama sistemi kurarak, çalışanların izin taleplerini de hızlıca görüntüleyebilirsiniz. Çalışan portalı fonksiyonu ile izin talepleri, onayları ve bordro zarf görüntüleme işlemlerini tek bir kanalda kapsamlı bir takip süreci ile izleyebilirsiniz.

 

5. Kolay Yapılandırma Olanakları

Bordro üzerinde yer alan kalemlerin belirlenmesi de işletmeler için büyük zaman kaybına yol açabilmektedir. Bu zaman kaybının önüne geçmek için online bordro programlarının yapılandırma olanaklarından faydalanabilirsiniz. Konfigürasyon sihirbazları sayesinde birçok kalemi aynı anda belirleyerek, organizasyon birimleri üzerinde etkin bir sistematik çalışma sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda herhangi bir programda kullandığınız bordro programının uzman ekiplerinden destek alabilirsiniz. Kullanım sürecinde karşınıza çıkan tüm sorular için size yardımcı olacak olan bu ekip, bir tık uzağınızda olacak.

5 önemli sebebi de içerisinde bulunduran online bordro programı Logo Payroll, işletmeniz için sağladığı avantajlar ile etkin bir bordro takip süreci sağlıyor. Siz de tüm bu olanak ve fırsatlardan yararlanarak, işletmeniz içerisinde hızlı ve etkin bir takip süreci sağlayabilirsiniz.

Önceki İçerikiOS 13.4.1’e güncellemeniz için 10 & güncellememeniz için 2 sebep
Sonraki İçerikİPhone 12 Pro için Bir Görsel Daha Geldi
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?