Siri’nin Yeni Seslerini Duymak İster Misiniz?

2
247

WWDC 2017 sonrasında iOS 11 özellikleri ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak yeni işletim sistemi sürümünün sanal asistanında yapılan değişiklikler üzerinde durulmaya başlandı. iOS 11 Siri sisteminde yapılan değişikliklerle beraber çok daha kullanışlı hale gelen Siri sanal asistanının, özellik konusunda birçok yeni detay kazandığını da görmeye başladık. İlk olarak “Siri’ye yaz” sistemi tanıtılmıştı. Yeni sistemde kullanıcıların sanal asistandan daha iyi yararlanmaları için yazma özelliği kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Siri’ye yaz özelliği hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıda yer alan yazıyı okuyabilirsiniz.

Bakınız: Siri’ye Yaz Nasıl Kullanılır?

Siri Yeni Sesleri Şimdiden İlgi Odağı

Bu gibi tüm teknik detayları bir kenara bıraktığımız zaman genel olarak Siri kullanımında iyileştirmeler görmekteyiz. Apple’ın bunun için attığı adım Siri sesleri oldu. Eski tek tip Siri sesini iOS 11 ile değiştirme kararı alan Apple, robotik ses yakın olan tonu daha doğal bir hale taşıdı. iOS 11 Siri ses tonlarıyla beraber artık kullanıcılara daha doğal bir sesle cevap verilecek.

Hem erkek hem de kadın seslerinde değişikliğe giden Apple’ın, yeni işletim sistemi tanıtıldığı andan itibaren yeni seslerin de konuşulmaya başlandığını biliyoruz. Şimdi ise yeni seslerin nasıl tonlara sahip olacağı konusunda bilgiler elde edildi.

Bu kez MacRumors tarafından paylaşılan yeni video ile sesler hakkında ilk detaylarda ortaya konulmuş oldu. Şimdiden belirtelim yeni seslerin çok daha doğal olacağı ve gerçeğe çok daha yakın olacağı da şimdiden görülmüş durumda. Final sürümüyle beraber Siri seslerinin de detaylanması bekleniyor. Tüm yeni sesleri de böylelikle görmüş olacağız.

2 YORUMLAR

  1. Merhabalar. Benim telefonum 5s ve jailbreakliydi jairlbreak sonradan kaldırdım ve kaldırmama rağmen bazı uygulamaları desteklemiyor diye bir uyarı veriyor (banka vb programlar) bu sorunu nasıl çözebilirim acaba?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?