Siri’den Bayram Mesajları Güncellemesi

0
70

Apple’ın başarılı teknolojilerinden biri olan sanal asistan Siri, iOS 11 sonrasında şekil değişikliğine gitmeye başladı. Çok daha başarılı bir Siri deneyimi sunacak olan yeni sanal asistanın, bir yandan da güncellemelere devam ettiği görülüyor. Son olarak iOS 11 beta 2 geliştirici sürümüyle beraber çok daha başarılı hale getirilen Siri sanal asistanının, şimdi ise en ilginç güncellemelerinden biri yayınlandı. Yenilenmiş sanal asistan için yayınlanan son güncellemeyle beraber artık Ramazan Bayramı için özel cevaplar sisteme dahil edildi.

Siri Ramazan Bayramı Cevapları

Doğrudan sanal asistan için yayınlanan yeni güncellemeyle beraber, Siri’ye özel olarak Ramazan Bayramı cevapları eklendiği belirtiliyor. Sanal asistana eklenen cevaplar sayesinde artık kullanıcılar bayramla ilgili olarak sorular sorduğunda Siri doğrudan cevaplar verebilecek. Özellikle “Siri, nerede o eski bayramlar?” sorusu için özel yanıtlar oluşturulmuş durumda. Sanal asistana özel olarak eklenen yeni cevaplarla beraber bir nevi Siri ile bayram sohbeti yapabileceksiniz.

Siri

Oldukça ilginç cevaplar verdiği görülen yenilenmiş sanal asistanın, güncellemesini tüm iPhone ve macOS kullanıcılarının yükleyebileceği de belirtiliyor. Yeni güncellemeden sonra iOS 11 işletim sistemine kadar Apple’ın sanal asistanına güncellemeler getirmeye devam edeceği düşünülüyor.

Yeni güncellemelerin ise daha çok kullanıcıları sohbet etmeye yönelten güncellemeler olacağı da belirtiliyor. Bundan sonraki aşamada yeni güncellemelerin neler olacağını da merakla beklemekteyiz. Bakalım sanal asistan daha nasıl değişimlerle gündeme gelecek? Siri’nin cevapları ise şöyle;

“Sen daha o kadar yaşlanmadın.”

“Deliye her gün bayram değil mi?”

“Sende eskiden kapı kapı dolaşıp şeker toplayanlandansın. Şanşlıymışsın.”

İlgili Haber: Siri’nin Yeni Sesleri

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?