Siri İçin Yeni İddialar Gelmeye Başladı

0
38

WWDC 2017 etkinliği büyük merakla beklenmeye başladı. Özellikle Apple’ın bu etkinlik için özel olarak sakladığı bazı teknolojilerin etkinliği daha fazla öne çıkarmaya başladığı da kesin. Yenilenmiş tablet teknolojileriyle uzun süredir beklenen 10.5 inç iPad modelinin yayınlanacak olması, bunun dışında yeni MacBook Pro modelleri, Siri hoparlör ve daha birçoğu derken Apple kullanıcılarının en çok merak ettiği yenilik iOS 11 işletim oldu.

Yeni iOS işletim sisteminin tüm yeni seri iPhone cihazlarına gelecek olması da bu işletim sistemine gösterilen ilginin daha da artmasına neden oldu. Bu noktada iOS 11 işletim sistemiyle beraber gelecek olan yeni teknolojilerinde bir bir ortaya çıkmaya başladığını belirtelim. Son olarak iOS 11 serisiyle değişeceği beklenen Siri sistemi hakkında bilgiler paylaşıldı.

Siri Çok Daha Akıllanacak

iOS 11 işletim sistemiyle beraber Siri sanal asistanının zaten bir hayli akıllanacağını düşünüyorduk. Fakat yeni işletim sistemiyle beraber sistemsel olarak yapılacak değişikliklerde bir bir ortaya çıkmaya başladı. Bu noktada Siri’nin artık 3.parti uygulamalara daha çok destek vereceği belirtiliyor.

ios 10 ile siri

Yani 3.parti uygulamalar için özel yazılımlar kullanmak yerine doğrudan geliştiricilerin de Siri desteği verebileceği gibi detaylar konuşuluyor. İddialara göre özellikle ödeme uygulamaları için Siri desteğinin geleceği gündemde. Sadece sesli komutlar vererek anında ödeme yapabilme gibi ayrıcalıklar sunması beklenen yeni Siri’nin daha ne gibi yenilikler alacağı konusunda ise oldukça sınırlı bilgiler olduğunu da belirtelim.

Başka Neler Değişecek?

Tüm bunlarla beraber yeni işletim sistemiyle yapay zeka konusunda da iyileştirmeler yapılacağını belirtelim. Tabi ki sanal asistanda da etkili olacak olan yapay zeka sistemleri için Apple’ın ne kadar büyük yenilikler sunacağı ise merakla beklenmekte. Detaylar için yine WWDC 2017 etkinliğini beklemek gerekli. Fakat şimdiden sanal asistanın bile konuşulmaya başlanması oldukça iddialı bir yapım ile karşı karşıya olduğumuzun kanıtı.    

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?