Siri Donanım Ürünü Olarak Geliyor

0
62

WWDC 2017 etkinliği yaklaştıkça etkinliğin detayları da ortaya çıkmaya başladı. Yayınlanan yeni görsellerle beraber sürekli olarak gündeme gelen WWD 2017 etkinliğinde en çok konuşulan yeni ürünlerden birisi ise Siri hoparlör olacak. Bir nevi Apple’ın akıllı ev sistemlerine giriş yapması adına ilk adımı olarak gösterilen yeni teknolojinin detayları ise yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Zaten bir akıllı ev asistanı bekleniyor fakat son gelen detaylara göre Apple’ın yeni teknolojisi sayesinde Siri fiziksel olarak vücut bulmuş olacak.

Siri Hoparlör Sektörün En İyisi Olabilir

Eğer iddialar doğruysa Apple’ın sanal asistanı artık fiziksel bir ürün olarak karşımıza çıkacak. Doğrudan Apple’ın sistemlerini kullanacak olan yeni sanal asistan sayesinde kullanıcıların Siri hoparlör cihazını evlerinde kullanmaları mümkün olacak. Bir sanal asistan olarak kullanılırken ilk defa bir fiziksel ürün olarak karşımıza gelecek olan Siri’nin nasıl bir teknoloji sunacağı da netlik kazanmış durumda. Dairesel bir tasarıma sahip olacağı düşünülen hoparlör modelinin Amazon Echo benzeri bir sisteme sahip olacağı belirtiliyor.

Siri hoparlör

Şöyle ki Siri Hoparlör kullanıcıların seslerini doğrudan algılayabilecek ve telefona verdiğiniz komutlarda olduğu gibi sadece sesli komutlar vererek Siri Hoparlörü devreye sokabileceksiniz. İnternete bağlanacağı düşünülen cihazın tüm sorulara cevap verebileceği bunun yanında iOS ve MacOS sistemlerini kullanan tüm cihazlarla bağlantı kurabileceği düşünülüyor. Böyle düşündüğümüzde yeni Siri cihazına sadece komut vererek telefonumuz yanımızda olmasa bile arama yapmak ya da bilgisayarın yanında değilken bile mail gönderebilmek gibi ayrıcalıklara ulaşılabilir.

Siri Hoparlör Akıllı Ev Eşyalarını Kullanabilir Mi?

Bu noktada diğer bir konu ise Siri Hoparlör cihazının ev eşyalarına bağlanıp bağlanamayacağı. Amazon Echo serisinden daha iyi bir sistem kullanacağı düşünülen Siri Hoparlör serisinin akıllı ev eşyalarına bağlanabileceği de belirtiliyor.

Bunun yanında daha ne gibi cihazlar kullanılabilecek? Siri Hoparlör hangi teknolojileri sunacak? Tam anlamıyla öğrenmek için WWDC 2017 etkinliğini beklemek gerekecek. Bu arada son olarak cihazın fiyatlarının da çok yüksek olabileceği konuşuluyor. Fiyat konusunda da detayları görmek için etkinliği beklemek şart. Bakalım Apple nasıl sürprizler yapacak.  

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?