Siri AirPlay Önümüzdeki Ay Tanıtılabilir

0
41

Apple’ın yenilikleri sadece akıllı telefonlar, akıllı saatlerle sınırlı kalmıyor. Teknoloji devi bir yandan da yeni alanlara giriş yapmaya başladı. Yenilenmiş bilgisayar teknolojileri, Apple’ın otomotiv sektörüne giriş yapması gibi birçok iddia markanın farklı alanlarda da çalışmalarını yoğunlaştırdığını gösteriyor. Apple’ın son olarak yeni bir teknoloji alanına giriş yaptığı da iddia ediliyor.

Bu alanın ise Amozon Echo benzeri akıllı ev asistanı teknolojisi olacağı belirtiliyor. İddialarıyla sürekli olarak gündeme gelen Dickson tarafından ortaya atılan haberlere göre Apple Siri AirPlay adı verilen bir sistem üzerinde çalışıyor. Markanın bu çalışmasıyla beraber Apple’ın akıllı ev asistanları sunması bekleniyor.

Siri AirPlay Nasıl Geliştirilecek?

Akıllı ev asistanı sisteminin geliştirilme sürecinde ise markanın sıkı bir çalışma yaptığı belirtiliyor. Söz konusu sistem için yapılan çalışmayla beraber Apple’ın AirPlay’de yapay zekaya yer vereceği belirtiliyor. Yapay zeka üzerinde kullanılacak olan sistemin detayları konusunda bir bilgi yok fakat Amazon Echo cihazına yeni bir rakip söz konusu. Yapay zeka geliştirmelerine ek olarak markanın farklı bir ses algılama teknolojisine yer verileceği belirtiliyor.

Siri AirPlay

Bunun dışında Siri AirPlay cihazının üzerinde bir kontrol paneli kullanılacağı düşüncesi var. Bu kontrol paneli üzerinden de kullanıcıların cihazın akıllı telefon şeklinde kullanılabileceği belirtilmekte. iOS işletim sisteminin bir versiyonu için geliştirilen yeni bir işletim sistemine de sahip olacağı iddiası olan Siri AirPlay cihazının kullanımı tam olarak nasıl gerçekleştirilecek bu konuda da net bilgiler elde edilmiş değil.

Siri AirPlay Ne Zaman Çıkış Yapacak?

Tüm bu ayrıcalıklarıyla beraber sektöre giriş yapacağı düşünülen Apple’ın Siri AirPlay adı ile anılması beklenen cihazının ne zaman geleceği de merak konusu oldu. Henüz çıkış tarihi konusunda net bilgiler elde edilebilmiş değil. Buna karşın Apple’ın giriş yapmadığı alanlardan biri olması sebebiyle kısa süre sonra akıllı ev asistanı sistemleri içinde geliştirmeler yapması bekleniyor. Hatta bu cihazın önümüzdeki ay bile gelebileceği konuşuluyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?