Şimdiye Kadar En Net iPhone 8 Videosu Geldi

0
44

Apple’ın yeni telefonu iPhone 8 hakkında özellik iddiaları da tasarım iddiaları da bitmek bilmiyor. Sürekli yeni seri telefonlarla beraber yeni bir detay konuşulmaya başlıyor. Tam bitiyor artık yeni bir iddia gündeme gelmez gelse bile bu iddialar şaşırtıcı yenilikler içermez derken sürekli yeni bir detay daha ortaya çıkıyor.

Son olarak iPhone 8 tasarımlarıyla ilgili yeni bir iddia daha gündeme geldi. Yine tasarımla ilgili bir çalışma olarak ortaya çıkan telefonun bu kez en net tasarımının ortaya çıktığı belirtiliyor. Akıllı telefonlar hakkında verdiği bilgilerle adından sıkça söz ettiren OnLeaks tarafından ortaya çıkartılan tasarımın iPhone 8’e en yakın tasarımlar olduğu konuşuluyor.

iPhone 8 Tasarımlarında Neler Gözüküyor?

Birçok akıllı telefon için önceden yayınlanan görselleriyle ünlü olan OnLeaks’in yayınladığı yeni görsellere göre iPhone 8 akıllı telefonlarında beklendiği gibi dikey kamera dikkat çekiyor. Fakat bu kez kameraların tam orta kısmında flaş ışığının yer aldığı görülüyor. Bunun dışında arka kısımda beklendiği gibi bir parmak izi okuyucusu görülmüyor.

Parmak izi için özel bir boşluğun yer almadığı tasarımda cam yüzey kullanıldığı da dikkatlerden kaçmıyor. Daha önce gelen iddialarda da telefonların kablosuz şarj özelliği için cam yüzeye sahip olduğu iddiaları gündeme gelmişti. Bu nedenle söz konusu iddiaların gerçeklik payı daha çok öne çıkıyor.

Boydan Boya OLED Ekran

Fabrika çizimleriyle oluşturulduğu belirtilen tasarımlarda en çok dikkat çeken nokta ise uçtan uçak OLED ekran kullanımı yapılması. Henüz iki gün önce ortaya atılan iddialarda telefonların sadece yanlarda çerçevesiz ekran kullanımı yapacağı iddia edilmişti. Fakat şimdi bu paylaşımda beklendiği gibi ön yüzeyde tamamen çerçevesiz ekran kullanıldığı görülüyor.

Uçtan uca kullanılan OLED ekran sayesinde hem daha ince bir tasarım hem de çerçevesiz daha geniş bir ekran kullanımı yapıldığı da görülüyor. Yeni tasarım iddiaları ne kadar gerçek bilinmez ama Apple’ın akıllı telefonları için şimdiye kadar en gerçeğe yakın iddianın yeni paylaşılan video olduğu belirtiliyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?