Şimdiden iPhone 14 Tasarımları Gözükmeye Başladı

0
275

iPhone 13 akıllı telefon serisi daha tanıtılmadı. Telefon tanıtıldığı zaman her şeyi ele alacağız ama biz telefonu görmeden şimdi de iPhone 14 akıllı telefon modelini konuşmaya başladık.

Öyle ki bu sefer de yeni seri akıllı telefon modelleri için bazı tasarım örnekleri paylaşılmaya başlandı. Jon Prosser tarafından paylaşılan tasarım örnekleri, acaba bir sonraki iPhone serisi böyle mi olacak dedirtti.

Görsellerde dikkat çeken akıllı telefon tasarımı ise beklediğimiz bu seriden farklı gibi gözüküyor. Tabii ki bu gerçek demek mümkün değil ama yine de tasarım konusunda detaylara bakalım.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Tanıtım Tarihi Açıklandı

iPhone 14 Tasarımı için Beklenen Değişiklikler

Yeni akıllı telefon modelinde yer alması beklenen olası tasarımda, artık bir çentik alanı olmadığını görmekteyiz. Çentik alanı yerine burada ekrana gömülü olarak bir kamera kullanılacağını anlıyoruz.

Gömülüden kastımız ekran üzerinde kamera sistemi. Yani ekran altında değil. Diğer taraftan düz kasa kullanımının da devam edeceğini kesin olarak anlamak mümkün oldu. Düz kasa tasarımı kaldığı yerden devam edecek gibi gözüküyor.

Yanlardan tamamen düz olacak olan kasanın, iPhone 13 serisinden çok ayrılması beklenmiyor. Bunun yanında arka kısımda ise kamera alanının çıkıntısından da kurtulması gibi bir durum söz konusu.

iPhone 14

Arka kısımda kamera alanının, çıkıntının kaldırılması telefonun belli ek alanlardan da kurtulacağı anlamına geliyor. Sadece çentik alanının değil, arka kısımda yer alan çıkıntının da kaldırılması durumu söz konusu olacak gibi duruyor.

Tabii ki bunun kesin tasarım olduğunu söylemek kesinlikle mümkün değil. Daha zaten iPhone 13 akıllı telefonu bile ortaya çıkmadı. Bunu sadece bir tahmin ve beklenen bir tasarım olarak değerlendirmemiz gerekecek.

iPhone 14

Biz bir yandan yeni akıllı telefon tanıtımını bekliyoruz. Yeni telefon tanıtımını gördüğümüz zaman, bir sonraki seriler için de daha fazla bilgi sahibi olacağız.

Önceki İçerikiPhone 13 Tanıtım Tarihi Açıklandı
Sonraki İçerikiPhone 13 Pro Maketleri de Gözüktü
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?