Satışa Sunulmamış Apple Watch için Prototip Ortaya Çıktı

0
245

Apple, ürünlerini satışa sunmadan önce ürünler üzerinde birçok kez denemeler yapıyor. Bir tasarıma karar verildiği zaman bu tasarımın prototiplerinin geliştirilmesi ve örneklerin ortaya çıkarılması gibi süreçler var. Hemen hemen her üründe denemeler yapılıyor ve testler sunuluyor. Zaman zaman bu durumda örnekler karşımıza çıkıyor. En son bir iPhone 5s modeli ortaya çıkmıştı. Satışa sunulmayan özel bir renk üzerinde denemeleri görmüştük. Şimdi ise 1.nesil Apple Watch modeli için ilk prototip versiyonun görseli ortaya çıktı.

Mevcut satışa sunulan modelden farklılıkları bulunan bu prototip, muhtemelen Apple’ın denediği ancak memnun kalmadığı bir tasarım oldu ki satışa sunulmadı.

İlginizi Çekebilir: iPhone 12 Mini için Yolun Sonu Geliyor! Üretim Durabilir

Apple Watch Prototip Görsellerinde Nasıl Bir Tasarım İşaret Ediliyor?

Baktığımız zaman 1.nesil akıllı saat ile hemen hemen aynı kasanın kullanıldığını görüyoruz. Satışa sunulmamış olan bu modelde arka kısımda farklılıklar söz konusu. Arka bölümde yer alan sensörler, mevcut saatlerde olduğu gibi simetrik bir şekilde yerleştirilmemiş olan sensörler.

Arka kısımda yer alan sensörlerin dizilimi yan yana tutulmuş. Ayrıca 4 sensör yerine sadece 3 sensör kullanılmış ama bunların da normalden çok daha büyük olduğunu görüyoruz. Muhtemelen bu sensörler de aynı işi yapacaktı ama bu modelde sensör alanlarının geniş olması, sevilmemiş olabilir.

Kullanımı da olumsuz etkileyeceği düşünülmüş olacak ki bu tasarımdan vazgeçilmiş. Bunun yerine sensörlerin sayısı artırılmış ama boyutlarda ciddi anlamda düşüşe gidilmiş. Değişiklik sadece sensör alanında değil.

Apple Watch

Bunun yanında hoparlör bölümünde de değişime gidilmiş. Normalde Apple Watch prototip görsellinde, tek bir hoparlör alanının kullanıldığını ve bu alanın mevcut modellerden daha geniş olduğu gözüküyor.

Hoparlör bölümünün de dışında ufak tefek yazı değişiklikleri ve biraz yerleşim değişimi var. Genelde arka kısımdan konuştuk çünkü saatin sadece arka kısmı paylaşılmış durumda. Muhtemelen ön bölümde herhangi bir değişiklik olmamış.

Zaten asıl değişikliğin arka kısımdaki sensör olacağı düşünülüyor. Tabii ki saat satışa çıkmadığı için teknik özellikleri farklı mı ya da ne kadar farklı bunu bilmiyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?