Satışa Çıkmayan İlk Apple Watch’un Görüntüsü Yayınlandı

0
1512

Apple Watch akıllı saat, iPhone 6 akıllı telefonlarıyla beraber hayatımıza girdi. 2014 yılında gelen akıllı saat, sektörü boydan boya değiştirdi. Saat o kadar sevildi o kadar sevildi ki bugünün listelerinde en çok satan saat Apple Watch akıllı saatleri.

En güncel versiyonu Watch 5 olan akıllı saatin şu sıralar yeni modeli konuşuluyor ama yeni modelden önce ilginç bir sızıntı da gelişimin ne düzeyde olduğunu gösterdi. Sızıntı, daha önce hiç satışa sunulmamış olan bir Watch akıllı saatini gözler önüne seriyor.

Satışa Çıkmamış Apple Watch Nasıl Bir Tasarıma Sahip?

Eski akıllı saat, şu an güncel olarak satışta olan akıllı saat modellerinin atası konumunda. Sadece Apple’ın değil, akıllı saatlerin atası olan model, mevcut akıllı saatlerle karşılaştırıldığı zaman çok kalın ve çok daha büyük.

Twitter’dan paylaşılan görselde saatin, kalınlığı şimdilik modellere göre en az %50 daha fazla gibi. Daha kalın olan akıllı saat için bir de koruma kılıfı kullanılmış. Tamamen plastik bir malzemeden yapıldığı görülen koruma kılıfı, saati 2 katına kadar daha büyük hale getiriyor.

Ekran kısmında gördüğümüz ise mavi bir Apple logosu. Mavi Apple logosu ekranın renkli olacağını da işaret ediyor. Ama tabii ki bu modeller hiç satışa çıkmadığı için ekranının özellikleri nedir ne değildir bilmiyoruz.

Hiç çıkış yapmamış olan akıllı saat üzerinde görülen bir başka detay ise belli belirsiz bir şekilde konumlandırılmış olan dijital crown tuşu. Bu tuş yine var ama ters tarafta kaldığı için tasarımı ne kadar farklı bunu göremiyoruz.

İLGİLİ HABER:  Apple OLED Ekranlar İçin Ne Kadar Ödedi?

Kaynaklara göre iPod Nano olarak isimlendirilmesi ve bu seriye dahil edilmesi bile düşünülmüş olan söz konusu Apple Watch modeli, neyse ki iptal edilmiş. Çünkü saat çok geniş ve tasarım çok kaba. Bunun yanında bir de kalınlık var. O kadar kalın bir kasa kullanılmış ki günlük kullanımda bu kasa yapısı kullanıcılara sorun çıkarırdı.

Saat böyle bir tasarımla çıksaydı ve bu kadar kalın olsaydı, satış rakamları çok daha düşük olurdu. Tabii ki bu benim kişisel görüşüm.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?