Sarmal Ekranlı iPhone 12 Tasarımı

0
225

iPhone 12 için resmi sürecin başladığı söyleniyor. Söz konusu akıllı telefonların çıkış tarihi için çok uzun bir süre kalmadı. Geçtiğimiz gün ortaya çıkan bilgilere göre yeni seri akıllı telefonların üretimi de başladı. Başta TSMC’nin A14 işlemci serisinin üretimine başladığı duyurulmuştu. Firmanın yeni işlemcilerin üretimine başlamış olması, yeni serinin kısa süre sonra tanıtılacağını işaret ediyor.

Bu yönde iPhone 12 modelleri için sürekli olarak yeni iddialar da gelmeye devam ediyor. Çok kısa bir süre önce yeni seri akıllı telefonların ekran tasarımını gösterecek olan patent görselleri yayınlanmıştı. Paylaşılan patent görsellerinde telefonların çok ince çerçevelere yer vereceği görülüyordu. Şimdi ise bambaşka bir konsept videosu yayınlandı.

iPhone 12, 360 Derece Ekranlı Konsept Videosu

Paylaşılan yeni konsept videosu önemli detayları ortaya çıkarıyor. Öyle ki yeni seri akıllı telefonların konsept videosunda telefonu tamamen saran bir ekranın geleceği görülüyor. Konsept videosuna göre yeni seri akıllı telefonlar 360 derece ekrana sahip olacak.

Hem önde hem de arka kısımda tamamen ekrandan oluşan bir telefon göreceğiz. Telefonun yanlardan kavisli bir yapısı olacak ve ekran arkaya kadar uzanacak. Sadece üst ve alt kısımda çerçeveler olacak ancak yanlardan tamamen çerçevesiz bir model ile karşı karşıya kalacağız.

Kısa süre önce tanıtılan Xiaomi Alpha akıllı telefonlarında kullanılan sarmal ekran teknolojisine benzer bir teknoloji sunacağı görülen akıllı telefonun tek farkının ise orta kısımda bir kasnak bölümünün olmayacak olması. Xiaomi modellerinde olduğu gibi orta kısımda bir kasa bölümü olmayacak. Bunun yerine tamamen ekrandan oluşan bir tasarıma yer verilecek.

iPhone 12 için paylaşılan bu konsept videosunun geçerli olmasını beklemiyoruz. Böyle bir telefon gelecek olursa, ya özel üretim bir seri olacaktır ya da iPhone 13 akıllı telefonları için düşünülen bir tasarım söz konusu.

Bu tasarımın dışında katlanabilir bir akıllı telefon modelinin de gelmesi söz konusu olabilir. Bunlar için 2021 yılını beklemek gerekiyor. Dediğimiz gibi iPhone 12 için beklenen tasarımlar bunlar değil.

Önceki İçerikA14 İşlemcileri için Üretim Başlıyor
Sonraki İçerikiOS 13 Kullanıcı Gizliliğini Sağlamayı Başardı
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?